Przejdź do treści
22:00 Rządy Arabii Saudyjskiej i Egiptu poinformowały o wartym 4 mld dolarów projekcie budowy 32-kilometrowego mostu, który połączy Afrykę i Azję przez Morze Czerwone. Most będzie rozciągał się nad Cieśniną Tiran
21:53 Czy po zwycięstwie Karola Nawrockiego PiS odzyska Podlasie? Pojawił się pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku
21:40 Strażacy odebrali dziś ponad 700 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach: lubelskim 162, świętokrzyskim 110, mazowieckim 98, śląskim 78 i małopolskim 68
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Krajewski: Polityka musi zejść na dalszy plan. Zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze

Źródło: Pixabay.com/@coyot

Gośćmi Marcina Bąka w programie „Republika po południu” byli: Karolina Pawliczak z Nowej Lewicy, Stanisław Bukowiec z Porozumienia oraz Stefan Krajewski z PSL.

Zdaniem Stanisław Bukowiec, aby zapobiec dużej liczbie zgonów trzeba stosować się do panujących obostrzeń sanitarnych oraz skorzystać z Narodowego Programu Szczepień.

- Każdy zgon jest przykrą informacją. Oczywiście trzeba wziąć na to poprawkę, że te wyniki to jest suma dni świątecznych, kiedy raporty o zgonach były dużo niższe - stwierdził.

- Zakażeni zbyt późno proszą o hospitalizację. Wszystkim jest potrzebny dystans i izolacja. Musimy się do tego stosować. Musimy się także szczepić - dodał.

#RepublikaPoPołudniu | @Stan_Bukowiec: Wszystkim nam jest nadal potrzebne #DDM.
Szczepmy się i zachowujmy dystans.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 8, 2021

Karolina Pawliczak także uważa, że priorytetem jest większa częstotliwość szczepień obywateli. 

- Dziś mamy kolejny, bardzo tragiczny bilans, zwiększa się tempo umieralności. My od początku mówimy, że trzeba zwiększyć liczbę szczepień. Sytuację mamy bardzo trudną. Epidemia nie ma barw politycznych. Musimy wszyscy z tym walczyć oznajmiła.

#RepublikaPoPołudniu | @KarolinaPawli15: Epidemia nie ma barw politycznych.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 8, 2021

Stefan Krajewski podkreślał, że ważną rolę stanowi współpraca, ponieważ "zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze".

- Trzeba włączać samorządy, trzeba współpracować. Wszystkim nam zależy, aby uporać się z pandemią. Okazuje się, że jeśli nie robi się testów, to tak na prawdę nie wiemy jak wygląda sytuacja - powiedział.

- Zdaję sobie sprawę, że wszyscy mają serdecznie dość. Myślę, że społeczeństwo w większości zachowuje odpowiedzialność. Polityka musi zejść na dalszy plan, bo zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze - tłumaczył.

#RepublikaPoPołudniu | @StefanKrajewski: Decentralizacja jest wszędzie dobra i potrzebna.
Dzisiaj chodzi o tempo podejmowania decyzji.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) April 8, 2021
TV Republika

Wiadomości

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Niemiecki generał twierdzi, że 1 czerwca, Ukraińcy uszkodzili 10 proc. rosyjskich bombowców

Waldemar Buda: Po 18 miesiącach, ten rząd jest oceniany najgorzej od 1989 roku

Tomasz Sakiewicz uhonorowany na Forum Klubów Gazety Polskiej

Vance strofuje Muska: myślę, że to wielki błąd Elona, by tak atakować prezydenta

Kolejne ataki na Karola Nawrockiego i jego wyborców

Ukraina wstrzymuje ekshumacje w Puźnikach? Dworczyk: po sieci krąży fałszywy dokument, to rosyjska prowokacja

Gauff mistrzynią French Open! Sabalenka rozbita w Paryżu

Na defiladzie w Waszyngtonie zostaną zaprezentowane samoloty, wyrzutnie HIMARS i pociski

PILNE: W niemieckim mieście Passau mężczyzna wjechał samochodem w tłum. 5 osób trafiło do szpitala

Agitacja w armii. Oficer zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego, a teraz zajmie się nim prokuratura

Najnowsze

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Niemiecki generał twierdzi, że 1 czerwca, Ukraińcy uszkodzili 10 proc. rosyjskich bombowców

Waldemar Buda: Po 18 miesiącach, ten rząd jest oceniany najgorzej od 1989 roku

Tomasz Sakiewicz uhonorowany na Forum Klubów Gazety Polskiej

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować