Przejdź do treści
Republika Republika zaprasza naszych widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Kościół wspiera protestujących rolników: Walczą nie tylko o byt swoich rodzin, ale też o przyszłość Ojczyzny!

Źródło: domena publiczna

Od Duszpasterstwa Rolników otrzymaliśmy oświadczenie dotyczące ogólnokrajowego protestu mieszkańców wsi, którzy od wieków Polskę i Polaków - "żywią i bronią". Oświadczenie publikujemy poniżej.

Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny. Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków.

Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów z jakimi borykają się rolnicy.

Wszystkich prosimy o wyrozumiałość dla protestujących rolników i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z tymi protestami. Ich działania mają na uwadze dobro wspólne nas wszystkich.

Niech światło Ducha Świętego oświeca wszystkich, którzy z dobrą wolą chcą szukać rozwiązań trudnych problemów dotykających boleśnie rolników.


+ Leszek Leszkiewicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników
Duszpasterze Rolników
obecni na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej

mat. nadesłany

Polecamy Sejm

Wiadomości

atak amerykańskich sił powietrznych - zdjęcie poglądowe

Bastiony dżihadu w ogniu. Amerykanie dosięgli 70 celów

Stalowa Wola: dziesiątki zastępów straży walczy z ogniem

Putin się wysypał. Nie wprost o ataku o Europę

Ujawniono akta Epsteina: nazwiska ponad tuzina politycznie eksponowanych osób

Trump: zostaniecie uderzeni jak nigdy wcześniej

Rosjanie zaatakowali infrastrukturę portu w Odessie. Są ofiary

AKTUALIZACJA

USA wypowiada wojnę Państwu Islamskiemu

Niebywałe! Pani Karolina, ofiara rządów Tuska, dostała ofertę pracy przy… Funduszu Sprawiedliwości

Weto do ustawy oświatowej, uwagi do podstawy programowej

Czesi nie wdrożą ETS2. Szukają sojuszników, żeby zlikwidować system

Spurs wygrywają z Wizards. Historyczne triple double Doncicia

Polskie obywatelstwo tylko dla zasymilowanych – Sejm debatuje nad zaostrzeniem kryteriów

Z poszkodowanego stał się oskarżonym. Michał Dworczyk z zarzutami

Projekt podwyżki akcyzy na alkohol znowu trafi na biurko prezydenta

Joński bezpardonowo atakuje prezydenta Nawrockiego. Internauci ostro mu odpowiadają

Najnowsze

amerykański samolot bojowy

AKTUALIZACJA

USA wypowiada wojnę Państwu Islamskiemu

Bill Clinton

Ujawniono akta Epsteina: nazwiska ponad tuzina politycznie eksponowanych osób

trumna z żołnierzem zabitym przez ISIS

Trump: zostaniecie uderzeni jak nigdy wcześniej

atak na port w Odessie

Rosjanie zaatakowali infrastrukturę portu w Odessie. Są ofiary

Niebywałe! Pani Karolina, ofiara rządów Tuska, dostała ofertę pracy przy… Funduszu Sprawiedliwości

atak amerykańskich sił powietrznych - zdjęcie poglądowe

Bastiony dżihadu w ogniu. Amerykanie dosięgli 70 celów

pożar w Stalowej Woli

Stalowa Wola: dziesiątki zastępów straży walczy z ogniem

Putin

Putin się wysypał. Nie wprost o ataku o Europę