Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Zakażonych jest blisko 100 pacjentów

Blisko 100 pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu jest zakażonych koronawirusem – potwierdziły w czwartek służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
- Obecnie z powodu ognisk epidemiologicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na cztery oddziały psychiatryczne i do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia – przekazano.
Najwięcej potwierdzonych przypadków wirusa SARS-CoV-2 zanotowano na odcinku kobiecym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego. Pozytywny wynik ma 87 pacjentek i 6 osób z personelu medycznego. Na tzw. odcinku męskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 7 pacjentów i 3 pracowników. Koronawirus nie ominął także innych szpitalnych oddziałów psychiatrycznych – chorych na COVID-19 jest 4 pacjentów.
W czwartek pobrane zostały wymazy do badań kontrolnych od pacjentów i personelu kilku oddziałów szpitalnych, m.in. oddziałów psychiatrycznych i psychosomatycznego. Ich wyniki będą znane w najbliższych dniach.
Z danych urzędu marszałkowskiego wynika, że w pracy nieobecnych jest 6 lekarzy: jeden przebywa w izolacji w związku z pozytywnym wynikiem, jeden jest objęty kwarantanną, czterech medyków przebywa na zwolnieniu lekarskim. W pracy nie ma też 34 pielęgniarek: 17 przebywa w izolacji w związku z potwierdzonym koronawirusem, 2 są na kwarantannie, a 15 – ma zwolnienia lekarskie.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Belgia: spłonęła scena festiwalu Tomorrowland. Zagrać mieli m.in.: Eric Prydz, Armin van Buuren i David Guetta
Błaszczak o fatalnym zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa przez rząd 13 grudnia: obecna władza drąży kieszenie Polaków [WIDEO]
Nowy trener reprezentacji spóźnił się na własny ślub, a jego syn występuje w telewizji. Co wiemy o Janie Urbanie?
Najnowsze

Belgia: spłonęła scena festiwalu Tomorrowland. Zagrać mieli m.in.: Eric Prydz, Armin van Buuren i David Guetta

Kidawa-Błońska nie chce w fotelu wicemarszałka Michała Kamińskiego

Taki sztab szkoleniowy powołał Jan Urban. Internauci komentują wybór nowego selekcjonera

Marcin Hakiel wraca do rozstania z Kasią Cichopek. "Zadałem pytania, dostałem kłamstwa"

Rzecznik SN komentuje zarzuty bodnarowskiej prokuratury dla prof. Manowskiej: "nie trzymają się kupy"

Błaszczak o fatalnym zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa przez rząd 13 grudnia: obecna władza drąży kieszenie Polaków [WIDEO]

Nowy trener reprezentacji spóźnił się na własny ślub, a jego syn występuje w telewizji. Co wiemy o Janie Urbanie?
