Przejdź do treści

Kopcińska konkretnie: rząd PiS zmienia Polskę. Idziemy pod szyldem wiarygodności i wyrównywania szans

Źródło: Telewizja Republika

Gościem poranka w Telewizji Republika była rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. - Idziemy pod szyldem wiarygodności i wyrównywania szans – stwierdziła.

 

Joanna Kopcińska mówiła w Telewizji Republika na temat podejmowanych przez rząd działań, którymi doprowadza do tego, by Polakom żyło się lepiej. Przypomniała, że wczoraj odbyło się pierwsze czytanie projektu z „nowej piątki” zaprezentowanej przez prezesa Kaczyńskiego.

- Od maja mają ruszyć wypłaty „emerytury plus”, to 888 na rękę dla emerytów, rencistów, matek 4+. To docenienie osób starszych, które całe życie przepracowały na rzec Polski. Chcemy by te jednorazowe emerytury były raz w roku, każdego roku. Wiemy, że te osoby dobrze odbierają tę propozycję – powiedziała.

- Będziemy starali się by program był kontynuowany w kolejnych latach ale to nie jedyny projekt dla seniorów. Chcemy by życie seniorów, Polskich rodzin, było na zdecydowanie wyższym poziomie. O jakość życia polskich rodzin walczymy – dodała rzeczniczka rządu.

Joanna Kopcińska podkreślała także, że rząd PiS wprowadzając zmiany dostrzega potrzeby wszystkich grup społecznych.

- Rząd PiS zmienia Polskę. Nasze zmiany nie wykluczają nikogo, idą szeroko po wielu obszarach po to by jakość życia rosła. Staramy się likwidować ubóstwo, wspierać rodziny by mogli sami wybrać na co chcą wydawać pieniądze. Mamy dobry stan gospodarki, niskie bezrobocie, Polska zmienia się. Potrzebujemy jeszcze czasu by utrwalić zmiany. Polacy zauważają poprawę, agencję ratingowe też to widzą – mówiła.

- My odbieramy pieniądze którym się nie należą jak mafie VAT-owskie i przekazujemy je od juniora do seniora – dodała Kopcińska.

Gość Telewizji Republika zaznaczyła, że głównym celem rządu jest to, by rodziny było stać na różne wydatki oraz by mogły one oszczędzać.

- To jest nasz cel. Idziemy pod szyldem wiarygodności i wyrównywania szans - oznajmiła.

Telewizja Republika

Wiadomości

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Pęk: bez Stanów Zjednoczonych Europa nie będą miały znaczących gwarancji bezpieczeństwa

Donald Trump spotkał się ze swoim "wielkim przyjacielem" Andrzejem Dudą

TYLKO U NAS

Trump na CPAC: „Odzyskaliśmy Amerykę i spełniamy obietnice”

Najnowsze

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary