Przejdź do treści
11:33 Śląskie: 23 osoby usłyszały zarzuty ws. wielomilionowych wyłudzeń
11:11 Podkarpackie: Zniszczenia po nawałnicy, najtrudniejsza sytuacja w powiecie łańcuckim
10:35 Szymon Hołownia o zakończeniu negocjacji ws. rekonstrukcji rządu: będę namawiał, by granicą była data 23-25 lipca
10:05 Chiny: Aresztowania po wykryciu u dzieci wysokiego poziomu ołowiu we krwi
09:45 CKE: Maturę zdało 80 proc. wszystkich tegorocznych absolwentów
09:27 Grecja: Akropol zamknięty przez część dnia z powodu upałów
09:14 Austria: Tysiące plastikowych kwiatów wyrzucone na brzeg górskiej rzeki, sprawę bada policja
08:28 RCB ostrzega: intensywne opady deszczu w 10 województwach
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Konstanty Radziwiłł: podstawy programu PiS to poszanowanie życia, godność, solidarność i równość

Źródło: Telewizja Republika

Gośćmi red. Marcina Bąka w programie Wolne Głosy byli: Władysław Teofil Bartoszewski z PSL, oraz Konstanty Radziwiłł, senator Prawa i Sprawiedliwości.

– Trzeba mieć świadomość, że wyrok dotyczy Państwa Dziubak, którzy mają problem z bankiem Raiffeisen i to jest mocno podkreślane. W ogóle to nie jest rozstrzygnięcie tej sprawy, odpowiedź TSUE ma charakter interpretacji ogólnych ram, w których ma się posuwać dalej Sąd Okręgowy w Warszawie, ale w tej konkretnej sprawie i to jest mocno podkreślane. Banki poradzą sobie z tym na pewno dobrze i polski system bankowy jest bezpieczny, myślę, że jest w tym trochę jakiegoś teatru, ale poradzą sobie z tym dobrze, bo dotychczas na tych frankowiczach świetnie zarobili i prawdopodobnie na te około pół miliona frankowiczów, tylko jakiś niewielki odsetek zdecyduje się na podstawie tego rozstrzygnięcia wystąpić do sądu, zatem te banki prawdopodobnie w ogóle nie będą stratne, a jeżeli będą stratne to zapłacą za to wszyscy inni klienci- skomentował dzisiejszy wyrok TSUE ws. frankowiczów Konstanty Radziwiłł.

– Trzeba powiedzieć, że rozstrzygnięcie TSUE polega na tym, że de facto trybunał zezwolił polskiemu sądowi rozstrzygać na korzyść klientów, badając,czy postanowienia umów między klientami a bankami nie miały charakteru nadużyć. To jest zupełnie oczywiste, że jeżeli bank nadużył swojej przewagi w stosunku do klienta to rozstrzygnięcie to jest rzeczą zupełnie oczywistą i bank powinien za to zapłacić- dodał.

– Program PiS to książka, która zawiera bodajże 235 stron i taka audycja telewizyjna nie jest miejscem, gdzie można zaprezentować cały ten program. Nie jest on zbiorem haseł, które są bez pokrycia lub bardzo wątpliwe jeśli chodzi o realizację. To nie są hasła, że „zrobimy to, czy tamto”, tylko to jest pewien system, wychodzący od wartości. Duża część naszego programu to pokazanie, że konkretne rozwiązania w każdej dziedzinie naszego życia np. w polityce rodzinnej, w gospodarce, w służbie zdrowia, w edukacji, zaczynają się od wartości, czyli jest to pewien schemat, który ma jakąś konstrukcję i wszystko jest powiązane. Zaczyna się od poszanowania życia, od godności, solidarności i równości i ma to kolosalne znaczenie, bo jeżeli mówimy np. o służbie zdrowia, to mówimy również o tym, że ta służba zdrowia ma być dla każdego, ma być sprawiedliwa i ma być konsekwentna- powiedział o programie Prawa i Sprawiedliwości senator Konstanty Radziwiłł.

Telewizja Republika

Wiadomości

Niebawem zmiany w rządzie. Co ustalił Hołownia z Tuskiem?

Berkowicz o dziurawej granicy z Niemcami: gdyby nie patrole obywatelskie, to Polacy by się o tym nie dowiedzieli [WIDEO]

Rozbito grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne!

Groźny wypadek na trasie ekspresowej. Kickbokser w ciężkim stanie

Wiadomo, gdzie zagra Modric. Trener potwierdza transfer

Matecki w Sejmie zwrócił się do nieobecnego Tuska. Wyjął NIEMIECKĄ flagę!

Zaczęło się posiedzenie Sejmu. Oglądaj TRANSMISJĘ u nas! [LIVE]

Kontrole tylko w jednym celu? Siemoniak sam się wsypał!

Uwaga - ostrzeżenie: intensywne opady deszczu w 10 województwach!

Michalik przekonuje: jesteśmy na wojnie, potrzebujemy partii... Giertycha i Sikorskiego [WIDEO]

Dwa tygodnie temu zatrzymała Kolumbijczyka, który ukradł portfel, teraz pora na podziękowania

Szybka zmiana na ważnym stanowisku. Klimczak ogłosił nazwisko!

Banki ostrzegają przed paraliżem systemów. Apelują, by część gotówki trzymać w domu

Zanotowano ponad 2000 interwencji w związku z burzami

W jaki sposób Tusk będzie chciał eliminować ROG na przejściach granicznych?

Najnowsze

Niebawem zmiany w rządzie. Co ustalił Hołownia z Tuskiem?

Wiadomo, gdzie zagra Modric. Trener potwierdza transfer

Matecki w Sejmie zwrócił się do nieobecnego Tuska. Wyjął NIEMIECKĄ flagę!

Zaczęło się posiedzenie Sejmu. Oglądaj TRANSMISJĘ u nas! [LIVE]

Kontrole tylko w jednym celu? Siemoniak sam się wsypał!

Berkowicz o dziurawej granicy z Niemcami: gdyby nie patrole obywatelskie, to Polacy by się o tym nie dowiedzieli [WIDEO]

Rozbito grupę przestępczą wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne!

Groźny wypadek na trasie ekspresowej. Kickbokser w ciężkim stanie