Koniec rosyjskiej eksploracji kosmosu? Nikt nie chce ubezpieczać rakiet
Loty rosyjskich rakiet kosmicznych stoją pod znakiem zapytania. Miejscowe firmy nie chcą ubezpieczać kolejnych ich startów . To efekt nieudanego lotu załogowej rakiety kosmicznej Sojuz dwa tygodnie temu.
Żadna z rosyjskich firm ubezpieczających nie zgłosiła się do ubezpieczenia najbliższych startów bezzałogowych rakiet Sojuz zaplanowanych na 3 oraz 18 listopada. Ostatni nieudany start załogowej rakiety Sojuz odbył się 11 października. Była ona ubezpieczona na 4 miliardy 650 milionów rubli, czyli około 70 milionów dolarów.
Firma ubezpieczeniowa już liczy straty. Moskiewskie media zauważyły , że do końca roku ma dojść do startu sześciu rakiet kosmicznych w tym jednego lotu załogowego. Jednak problemy z ubezpieczeniem grożą zerwaniem tych planów.
Najnowsze
W poniedziałek 10 sierpnia planetoida przeleci obok ziemi. Czy ten obiekt jest bezpieczny dla ziemi?
Dramatyczny apel z chrześcijańskiej wioski na Zachodnim Brzegu. Proboszcz: chcemy żyć w pokoju, sprawiedliwości i godności
Kobieta jest w stanie krytycznym po przejechaniu przez samochód którym kierował sześciolatek!
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Szokujące słowa o prezydencie. Marcinkiewicz posunął się za daleko! "Nawrocki ćpa"