Przejdź do treści
22:08 USA: Dwie osoby zostały postrzelone w kompleksie akademików Uniwersytetu Nowego Meksyku w Albuquerque. Jedna z rannych osób zmarła. Podejrzany pozostaje na wolności i może nadal przebywać na kampusie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Garwolinie i Poseł Grzegorz Woźniak zapraszają do złożenia podpisów pod wnioskiem o referendum ws nielegalnej migracji, 26 lipca w godz. 8.30-11.00 na "rynku" w Garwolinie ul.Targowa
Wydarzenie W najbliższą niedzielę, 27 lipca, w Kościele św. Stanislawa Biskupa, ul. Bema 73|75 Warszawa, o godz. 11, obędzie się msza św. dziękczynna za wybór Karola Nawrockiego oraz w intencji dziennikarzy TV Republika
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Komorowski: ja się bardziej boję PiS-u niż deklaracji LGBT+

Źródło: Flickr/Platforma Obywatelska RP/CC BY-ND 2.0

Po co wywoływanie tego strachu? Czego my się mamy bać? Ja się bardziej boję PiS-u i tego rządu – mówił Bronisław Komorowski pytany o deklarację LGBT+. Jednocześnie zaznaczył, że „próba zredukowania debaty europejskiej do kwestii mniejszości seksualnych to jakieś szaleństwo”.

Bronisław Komorowski był gościem w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce. – Dzisiaj PiS-owi zostało straszenie Europą (widzą w niej źródło gwałtownych przemian – przyp. red.). Oczywiście, że ze świata zachodniego płyną różne wzorce, ale nic takiego jak seksualizacja dzieci czy masturbacja. To jakieś kompletne wymysły – stwierdził b. prezydent.

– Próba zredukowania debaty europejskiej do kwestii mniejszości seksualnych to jakieś szaleństwo i idiotyzm. Mam nadzieję, że Koalicja Europejska nie da się PiS-owi w to wpuścić.

Były prezydent skomentował również najnowszy sondaż przeprowadzony dla „Gazety Wyborczej”. – Bardzo mnie ucieszył ten sondaż. Widzę w nim potwierdzenie tezy, że wcale nie trzeba przekupywać wyborców, tylko wystarczy zaprezentować sensową inicjatywę i pokazać jedność.

Komorowski powiedział co myśli o ostatnich propozycjach rządu. – PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że się przejedzie, bo ludzie nie lubią być korumpowani.

wp.pl/Tłit/wpolityce.pl

Wiadomości

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT

Członkowie KRRiT: Wykonano motywowany politycznie atak na konstytucyjny organ

PiS apeluje do Konfederacji ws. Deklaracji Polskiej

Müller nie kończy kariery! Gwiazda Bayernu zagra w MLS

Szymon Hołownia: wielokrotnie sugerowano mi bym przeprowadził zamach stanu

Europejskie Centrum Solidarności promuje Kwaśniewskich. Eksponują prezydenta z PZPR

Dramatyczne chwile na planie programu Polsatu! Finalista trafił do szpitala ze złamanym kręgosłupem

Najnowsze

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Agora Klarenbacha

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek - Wnuk

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Gizela Jagielska pod lupą Ordo Iuris

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

nie żyje legenda jazzu - Chuck Mangione

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu