Komorowski: Trzeba okazywać szacunek tym, co walczą o wolność

Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski – podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu w Lądku Zdroju (Dolnośląskie) z przebywającymi w Polsce ukraińskimi żołnierzami.
Prezydent spotkał się z żołnierzami, którzy są leczeni w Polsce w związku z ranami, jakie odnieśli w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.
– Wyrażam nadzieję, że ci żołnierze ukraińscy, walczący o niepodległość swojej ojczyzny, wyjadą z Polski nie tylko zdrowsi, ale również z głębokim przekonaniem, że w Polsce jest wiele serc, które z życzliwością i zaangażowaniem odnoszą się do ich walki o wolność, o prawo narodu do samostanowienia, o prawo do dążenia, by znaleźć się w świecie bezpiecznym i logicznie zorganizowanym – powiedział prezydent.
Dodał, że jest "pod wrażeniem" spotkań z ukraińskimi żołnierzami. – Musi zawsze robić wrażenie gotowość do ofiary za własną ojczyznę, do walki o sprawy najważniejsze – zaznaczył.
Komorowski podziękował władzom województwa dolnośląskiego za zorganizowanie i sfinansowanie pobytu żołnierzy ukraińskich. – I za to, że mają świadomość, że okazywana dzisiaj sympatia i pomoc to jest wielka inwestycja w dobre relacje, przyjaźń i współpracę polsko-ukraińską dziś i w przyszłości – zaznaczył.
Prezydent podziękował też wszystkim innym, którzy "tworzą dobry klimat wokół pobytu żołnierzy ukraińskich w Polsce".
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Czytanie z kartki, ogólniki, banały i ta nieznośna cisza tłumu. Trzaskowskiemu w Poznaniu skończyły się baterie [WIDEO]
Tomasz Jakubiak wydał poruszające oświadczenie. Walczy z rzadkim nowotworem: "Każdy dzień to wyzwanie"
Historyczny wywiad w Radiu Republika! Tarczyński mówi o "wściekłości" sympatyków KO, po konwencji Nawrockiego w Łodzi
Najnowsze

Czytanie z kartki, ogólniki, banały i ta nieznośna cisza tłumu. Trzaskowskiemu w Poznaniu skończyły się baterie [WIDEO]

Znamy aktualne ceny ropy w USA

Pudzianowski zarobił fortunę za 30 sekund walki! Gigantyczna wypłata mimo porażki na KSW 105

Historyczny wywiad w Radiu Republika! Tarczyński mówi o "wściekłości" sympatyków KO, po konwencji Nawrockiego w Łodzi

HIT DNIA