Przejdź do treści
Republika Poseł PiS Anna Milczanowska będzie gościem poranka RADIA REPUBLIKA o godz. 7:08
22:23 Świat: kandydat na ambasadora USA przy ONZ stwierdził, że organizacja wymaga poważnych reform
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Komitet Polityczny PiS: Beata Szydło kandydatką na premiera

Źródło: FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0

Rzeczniczk Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek poinformowała, że kandydatką tej partii na premiera będzie Beata Szydło. – Taki jest komunikat Komitetu Politycznego – dodała.

Zapytana przez dziennikarzy o to, skąd wzięły się informacje o rzekomym innym scenariuszu odpowiedziała: – Nie wiem. W mediach pojawiają się przeróżne nazwiska. Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat – oświadczyła Witek. Rzecznika PiS nie chciała zdradzić, czy działacze partii dyskutują już na temat składu nowego rządu.

Wcześniej portal wPolityce.pl, powołując się na źródła z otoczenia partii Jarosława Kaczyńskiego poinformował, że kandydatem na premiera w nowym rządzie jest oprócz Beaty Szydło również prof. Piotr Gliński. Według dziennikarzy serwisu rozważany jest też wariant objęcia przez Szydło fotela marszałka Sejmu. 

O spekulacjach medialnych dotyczących tej sprawy rozmawiali na antenie Telewizji Republika politycy i dziennikarze. – Nie wyobrażam sobie, żeby po wyborach premierem został ktoś inny niż Beata Szydło. To podważyłoby wiarygodność PiS – oświadczyła dziennikarka "Wprost" Eliza Olczyk. Z kolei poseł tej partii Maks Kraczkowski oświadczył, że to wiceprezes PiS jest jedyną kandydatką do objęcia fotela premiera. CZYTAJ WIĘCEJ 

 

.@elzbietawitek: Komitet Polityczny #PiS zadecydował, że kandydatem na Premiera Rzeczypospolitej Polskiej będzie @BeataSzydlo.

— PrawoiSprawiedliwość (@pisorgpl) October 27, 2015
TVN24, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Rząd zaczyna majstrować przy procedurach karnych. Przestępcy powinni się ucieszyć

Rośnie protest przeciwko nielegalnej imigracji! Pikieta w Katowicach

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego defilada kontynuowana będzie w tym roku, MON zdradza plany

Ziobro o decyzji prezydenta ws. Bąkiewicza: „Sprawiedliwość musi zatriumfować w pełni!”

Śliwka w Republice: „Działania obecnej ekipy są skrajnie proniemieckie”

Najnowsze

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną