Komentarz historyczny przed emisją "Idy" w TVP. Kurski wyjaśnia i zaprasza reżyserów [LIST]
Prezes TVP Jacek Kurski wystosował list do przedstawicieli Gildii Reżyserów, w którym wyjaśnia dlaczego zdecydował się pokazać na antenie krótki komentarz historyczny przed emisją filmu "Ida". "Wyemitowany komentarz nie narzucał widzowi interpretacji dzieła" – zapewnia szef telewizji publicznej.
Wyświetlenie filmu Pawła Pawlikowskiego 25 lutego o godz. 22.40 w TVP2 zostało poprzedzone wypowiedziami: Krzysztofa Kłopotowskiego z TVP Kultura, Piotra Gursztyna z TVP Historia i Macieja Świrskiego z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom.
Publikujemy treść listu Jacka Kurskiego:
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
„Ida” najlepszym filmem nieanglojęzycznym. Oscar dla „Birdmana” za najlepszy film fabularny
Najnowsze
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej
Dziennikarz Republiki w ścisłej czołówce. Marcin Dobski na podium rankingu zaangażowania w serwisie X
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma