Kolejny świetny sondaż, stabilna przewaga PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40,48 proc. poparcia i wygraną.
Tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu”.
Na drugim miejscu, z wynikiem 27,39 proc., znalazłaby się Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Lewica, na którą chce głosować 14,66 proc. Polaków.
Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania ujęte w sondażu: Konfederacja (8,47 proc.) oraz Koalicja Polska (8,28 proc.). 0,72 badanych wolałoby inną partię.
Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 22–23 stycznia na próbie 1091 dorosłych Polaków.
Polecamy Rozmowa Trump-Putin
Wiadomości
Najnowsze

Agnieszka Kaczorowska i Marcin Rogacewicz zatańczą razem w „Tańcu z Gwiazdami”. Para już budzi emocje

Geoffrey Hinton: tylko „Instynkt Macierzyński” AI uratuje ludzkość

Miliony dla nielegalnych imigrantów, grosze dla poszkodowanych Hiszpanów
