Przejdź do treści
16:56 Ukraina: w wyniku ostrzału rosyjskiego w obwodzie donieckim zginęło trzech cywilów
16:51 Kosiniak-Kamysz: mamy do czynienia z prowokacją Federacji Rosyjskiej, z rosyjskim dronem
16:48 Izrael: zatwierdzono budowę żydowskiego osiedla, które podzieli terytoria palestyńskie
16:22 Szwecja: w Kirunie przeniesienie zabytkowego kościoła o 5 km zakończyło się sukcesem
15:45 Bloomberg: Trump zadzwonił do Orbana z pytaniem, dlaczego blokuje rozmowy Ukrainy z UE
15:04 Turcja: Erdogan zapewnił Putina o poparciu dla pokoju w Ukrainie „z udziałem wszystkich stron”
14:56 Finlandia: rozpoczął się program poprawy sprawności fizycznej przyszłych poborowych
14:22 Portugalia: Trzecia ofiara śmiertelna sierpniowych pożarów lasów i łąk
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejny skandal po ekshumacjach. Zbezczeszczono zwłoki admirała

Źródło: Wikipedia/Leinad/CC BY-SA 3.0

"W trumnie śp. admirała Andrzeja Karwety, dowódcy Marynarki Wojennej, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, w niektórych trumnach pozostałych ofi ar Rosjanie świadomie przemieszali szczątki mężczyzn i kobiet" – informuje Grzegorz Wierzchołowski na łamach najnowszego wydania "Gazety Polskiej".

27 czerwca, dokładnie w siódmą rocznicę pochówku, ekshumowano zwłoki admirała Andrzeja Karwety, od 2007 r. dowódcy Marynarki Wojennej. Była to szósta przeprowadzona w 2017 r. ekshumacja ofiar katastrofy smoleńskiej. Ekshumacji adm. Karwety dokonano w Baninie koło Gdańska, a znajdujące się w trumnie szczątki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie.

Jak dowiedziała się „Gazeta Polska” ze źródeł zbliżonych do prokuratury, śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli. W trumnie śp. Andrzeja Karwety znaleziono m.in. trzy ręce i trzy szczęki. Reszty drastycznych szczegółów nie będziemy opisywać ze względu na rodzinę oficera. O tym, czy w trumnie były w ogóle szczątki należące do admirała (bo z pewnością są tu fragmenty ciał innych ofiar), będzie wiadomo po zakończeniu badań genetycznych.

Jak ustaliła „Gazeta Polska”, Rosjanie musieli mieć świadomość, że bezczeszczą zwłoki. Świadczy o tym nie tylko liczba poszczególnych części ciała (np. kończyn) w pojedynczej trumnie, lecz także przemieszanie szczątków mężczyzn i kobiet wśród niektórych ekshumowanych niedawno ciał. – U jednej z ofiar katastrofy, kobiety (nazwisko do wiadomości redakcji), znaleziono duży fragment skóry zdartej z twarzy mężczyzny, z widocznym męskim zarostem. Z kolei w trumnie innej ofiary, mężczyzny (nazwisko również do wiadomości redakcji), znajdowała się część kobiecej czaszki z długimi włosami. Nie ma tu możliwości pomyłki, musiało to być świadome działanie – mówi nam osoba znająca wyniki niedawnych ekshumacji.

Prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie bulwersują także protokoły sekcyjne dostarczone przez Rosjan. Nie dość, że nie są one zgodne z zawartością trumien, to zawierają skandaliczne błędy, które trudno traktować inaczej niż prowokację lub chęć upokorzenia państwa polskiego.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"

Usunięto obraz.

 

"Gazeta Polska", telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Nie będzie południowokoreańskiego atomu w Polsce

Czwartek nie będzie dobrym dniem dla Tuska i jego ekipy

Shakespeare w Wilanowie!

Wzór odwagi? Olejnik jest "szczera do bólu": nie boi się krytykować prezydenta Nawrockiego i bronić Tuska

Wojskowy dron eksplodował w Osinach. Prokuratura potwierdza materiały wybuchowe

Erdogan otwarcie wspiera Putina w rozmowach z USA ws. Ukrainy

Paraliż inwestycyjny - poważne zagrożenie dla większości polskich gmin

BBN: Prezydent Nawrocki jest na bieżąco informowany o sytuacji w Osinach

Uwaga na oszustwa metodą „na wynajem mieszkania”

Fogiel: Tusk nie ma wstępu do Białego Domu

Książka ,,Polski etos romantyczny''

95 lat temu urodził się Jan Olszewski. "Bezkompromisowy antykomunista i surowy recenzent Okrągłego Stołu"

Papież modlił się do Matki Bożej Łaskawej z Mentorelli o pokój. Miejsce to należało do ulubionych św. Jana Pawła II

Skandal na UW. Miłośnik Bandery będzie lektorem "języka śląskiego"

Padła rekordowa wygrana w loterii - 250 milionów euro

Najnowsze

Nie będzie południowokoreańskiego atomu w Polsce

Osiny

Wojskowy dron eksplodował w Osinach. Prokuratura potwierdza materiały wybuchowe

Erdogan Putin

Erdogan otwarcie wspiera Putina w rozmowach z USA ws. Ukrainy

Paraliż inwestycyjny - poważne zagrożenie dla większości polskich gmin

BBN

BBN: Prezydent Nawrocki jest na bieżąco informowany o sytuacji w Osinach

Czwartek nie będzie dobrym dniem dla Tuska i jego ekipy

Shakespeare w Wilanowie!

Wzór odwagi? Olejnik jest "szczera do bólu": nie boi się krytykować prezydenta Nawrockiego i bronić Tuska