Przejdź do treści
22:10 Prezydent Andrzej Duda: jestem zdumiony gwałtownymi reakcjami premiera Donalda Tuska na formowane na granicy polsko-niemieckiej patrole obywatelskie. Tworzą je ludzie, którzy pomagają Straży Granicznej w realizacji jej zadania
21:28 USA: Izba Reprezentantów przegłosowała w czwartek "jedną wielką piękną ustawę" łączącą obiecane przez Donalda Trumpa cięcia podatków z cięciami wydatków socjalnych i zwiększeniem wydatków na deportacje migrantów
18:10 Gośćmi "Poranka w Radiu Republika" będą w piątek: Janusz Życzkowski (dziennikarz, publicysta) g. 6:16, Michał Listkiewcz (były prezes PZPN) g. 6:26, Jakub Maciejewski (publicysta) g. 6:36 oraz główny gość "Poranka" Marek Jakubiak (Republikanie) g. 7:08
Wydarzenie W piątek (4.07) w godz. 11.00-19.00, w Piotrkowie Trybunalskim przed galerią przy ul. Słowackiego zbierane będą podpisy w sprawie referendum. O g. 11.00 konferencja prasowa grupy referendalnej z ministrem Mariuszem Błaszczakiem i Januszem Kowalskim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejni nieodpowiedzialni rodzice. Zostawili 3-latkę w rozgrzanym samochodzie. Policja wkroczyła do akcji!

Źródło: pexels.com

Policjanci w Zamościu (Lubelskie) wybili szybę w nagrzanym samochodzie na parkingu centrum handlowego, aby wydobyć z niego 3-letnią dziewczynkę. Rodzice poszli na zakupy i - jak tłumaczyli - nie chcieli dziecka wybudzać ze snu.

„Dziecku na szczęście nic się nie stało. Jego rodzice jednak mogą odpowiedzieć za narażenie dziecka nie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, za co grozi kara 5 lat więzienia” - poinformowała w niedzielę aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Do zdarzenia doszło w sobotę na parkingu centrum handlowego przy ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. Do patrolujących ten teren policjantów podeszli świadkowie, którzy poinformowali, że w zamkniętym, nagrzanym samochodzie znajduje się mała dziewczynka. „Na tym parkingu nie ma możliwości, aby zaparkować w cieniu. Temperatura na zewnątrz sięgała wtedy blisko 32 stopni” – zaznaczyła Krukowska-Bubiło.

Policjanci przez nagłośnienie w centrum handlowym wzywali, aby pilnie przybył na parking właściciel pojazdu, ale nikt nie zareagował na ten komunikat.

W samochodzie były pozamykane wszystkie okna. „Dziecko było przepocone, miało zamknięte oczy i nie reagowało na nawoływania funkcjonariuszy, dlatego wybili oni szybę w aucie i wyjęli dziecko” – dodała policjantka.

Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła dziecku pomocy. Dziewczynce nic poważnego się nie stało, nie wymagała przewiezienia do szpitala.

Policjanci ustalili, że rodzice dziewczynki to mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 33 i 45 lat. Wraz z drugim dzieckiem poszli na zakupy, a córkę pozostawili w samochodzie, gdyż - jak tłumaczyli - nie chcieli jej budzić ze snu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia, między innymi to, jak długo dziewczynka przebywała w szczelnie zamkniętym pojeździe. Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych zapadnie decyzja, czy rodzice będą odpowiadać za narażenie dziecka nie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Policjanci przypominają, że w upalne dni w samochodzie bardzo szybko robi się gorąco i nie można nawet na krótko zostawiać w nagrzanym aucie dzieci i zwierząt, bo nawet kilkuminutowy pobyt może mieć tragiczne konsekwencje. Samochód nagrzewa się w słońcu bardzo szybko i gdy temperatura na zewnątrz wynosi 30 stopni, to wewnątrz auta potrafi ona wzrosnąć dwukrotnie. Policjanci apelują, aby w sytuacji, gdy widzimy pozostawione w upalny dzień w aucie dzieci czy zwierzęta, natychmiast zgłaszać to policji i dzwonić pod numer alarmowy 112.

Portal TV Republika/ PAP

Wiadomości

Trump przewiduje tyle broni dla Ukrainy. USA będą słać listy

Duda: niestety moje słowa okazały się prorocze. Mówił to Merkel

Kongres przyjął "wielki piękny projekt ustawy" Trumpa

Komendant główny PSP: trwa dogaszanie ognia w Ząbkach

Dwustu policjantów w Ząbkach. Mają dwa zadania

Gaszenie pożaru w Ząbkach utrudnia wiatr

Iran wstrzymuje współpracę z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej

Sławomir Cenckiewicz: Sprawy bezpieczeństwa są znacznie szersze niż wydaje się obywatelom

Bliski Wschód i wojna na Ukrainie tematami rozmów Trumpa z Putinem

Rozporządzenie ws. przywrócenia kontroli na niemieckiej granicy już w Dzienniku Ustaw

Mroczek przebił Tuska: to patrioci są zagrożeniem, nie migranci

Grzegorz Braun został przesłuchany w prokuraturze. "Nie przyznał się do stawianych zarzutów"

Klich i Schnepf nie zostaną ambasadorami – deklaruje Karol Nawrocki

W amoku po wyroku czyli Nowacka obraża TK za postanowienie ws. religii: "grupa przebierańców i uzurpatorów"

Dlaczego premier Tusk tak bardzo nienawidzi prof. Cenckiewicza? Analiza internauty

Najnowsze

Trump przewiduje tyle broni dla Ukrainy. USA będą słać listy

Dwustu policjantów w Ząbkach. Mają dwa zadania

Gaszenie pożaru w Ząbkach utrudnia wiatr

Iran wstrzymuje współpracę z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej

Sławomir Cenckiewicz: Sprawy bezpieczeństwa są znacznie szersze niż wydaje się obywatelom

Duda: niestety moje słowa okazały się prorocze. Mówił to Merkel

Kongres przyjął "wielki piękny projekt ustawy" Trumpa

Komendant główny PSP: trwa dogaszanie ognia w Ząbkach