Przejdź do treści
17:10 Sport: Polskie siatkarki pokonały Wietnam 3:1 w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata
16:31 Egipt: Sześciu uczniów utonęło na plaży w Aleksandrii, 21 trafiło do szpitali
14:40 Co najmniej 25 osób, w tym Palestyńczycy koczujący w namiotach lub poszukujący pomocy humanitarnej, zginęło w sobotę w izraelskich atakach w Strefie Gazy
14:00 Policja z Gliwic poszukuje 5-miesięcznego chłopca oraz jego 17-letniej mamy. Od kilku dni nie ma z nimi kontaktu. Funkcjonariusze apelują o wszelkie informacje w tej sprawie
13:17 Zachodniopomorskie: Woda w kąpieliskach w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim i w Szczecinie na kanale Odyńca oraz w Bornem Sulinowo nad jeziorem Pile i w Mirosławcu nad jeziorem Kosiakowo jest niezdatna do kąpieli. W tych miejscach zakwitły sinice
12:55 Koncern Intel zgodził się sprzedać rządowi USA pakiet 10 proc. swych akcji, wart 8,9 mld dol. – poinformował prezydent USA Donald Trump. To jedna z największych interwencji rządowych w firmę amerykańską od czasu wsparcia przemysłu motoryzacyjnego
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejne zbrodnie sprzed dwóch dekad rozwiązane

Źródło: FLICKR.COM/Soumyadeep Paul/CC BY 2.0

Krakowscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej rozwiązali sprawy sześciu zabójstw sprzed wielu lat. Jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali cztery podejrzane o zbrodnie osoby, a następnego doprowadzili do prokuratury dwie kolejne przebywające w Zakładach Karnych. Z ustaleń śledczych wynika, że motywami zbrodni były prawdopodobnie rozliczenia finansowe, zazdrość czy wyeliminowanie konkurencji. Podejrzanym o zabójstwa może grozić nawet kara dożywocia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu prowadzą śledztwo dotyczące sześciu zabójstw, powierzone im przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Do zabójstw mieszkańców okolic Kielc związanych z lokalnym biznesem, doszło w latach 1997- 1999. Jak ustalili policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, czterech z tych zabójstw dokonano przy użyciu broni palnej.

Po wnikliwej analizie zebranych informacji i materiałów w sprawach, śledczy doszli do wniosku, że zabójstwa te mogły być popełnione przez te same osoby. Prawdopodobnie motywy działania sprawców były bardzo prozaiczne – rozliczenia finansowe, zazdrość czy wyeliminowanie konkurencji handlowej.

Mając takie informacje policjanci CBŚP przygotowali działania, podczas których wszystkie osoby podejrzewane w sprawie miały być zatrzymane jednocześnie. Policjanci przypuszczali, że podejrzani mogą posiadać broń palną i zachowywać się niebezpiecznie, dlatego podczas zatrzymań, działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów z Krakowa i Kielc.

Akcję przeprowadzono 11 października na terenie województwa świętokrzyskiego. Wówczas to, funkcjonariusze Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali cztery osoby tj. Adama K. (56 lat), Teresę J. (55 lat), Sylwestra J. (46 lat) oraz Piotra J. (49 lat).

Podczas przeszukania jednego z mieszkań, policjanci znaleźli ukrywającego się od niemal dwóch lat, 33-letniego Kamila S. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kielcach na podstawie Listu Gończego. On także został zatrzymany.

Kolejne dwie osoby tj. Tadeusza G. (57 lat) oraz Mirosława K. (55 lat) policjanci doprowadzili do prokuratury z Zakładów Karnych, gdzie odbywają wieloletnie kary pozbawienia wolności za zabójstwa i rozboje.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia łącznie sześciu zabójstw, w tym czterech z użyciem broni palnej, w różnych konfiguracjach osobowych. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zabójstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

policja.pl

Wiadomości

Od Afryki po Azję rośnie liczba ataków na chrześcijan

Polki zwyciężyły 3:1 w debiucie na mistrzostwach świata!

10. edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON

Prezydent Karol Nawrocki zablokował wpychanie do Polski niemieckiego szrotu

Pierwsza żona żegna Stanisława Soykę. Ich historia miłosna nie była usłana różami

Instalacja szpiegowska w obwodzie królewieckim

SPRAWDŹ TO!

W ekipie Tuska coraz gorzej! "Rząd jest w zawieszeniu" - twierdzi koalicjant

Borowiak: Donald Tusk wyraził zgodę w 2011 roku w rozporządzeniu na wykorzystanie materiałów w filmach dokumentalnych

Poznań: złe informacje dla pacjentów onkologicznych. Szpital zawiesił wykonywanie nowatorskich zabiegów

Bajki Tuska. Stanowski atakuje TVP. Kompromitacja Żukowskiej. Odlot Wałęsy i Szczerby

Super wiadomość: złoty medal Puławskiej w K1 500 m !

Awantura wokół Edyty Pazury. Reżyser nazwał ją „antysemitką”, Cezary ostro odpowiedział

Ustawa wiatrakowa napisana pod Trzaskowskiego?

Szef Komitetu Wojskowego NATO: zwiększymy pomoc militarną dla Ukrainy

Totalny bałagan w rządzie Tuska. Potwierdza to polityk koalicji

Najnowsze

Od Afryki po Azję rośnie liczba ataków na chrześcijan

Pierwsza żona żegna Stanisława Soykę. Ich historia miłosna nie była usłana różami

Instalacja szpiegowska w obwodzie królewieckim

SPRAWDŹ TO!

W ekipie Tuska coraz gorzej! "Rząd jest w zawieszeniu" - twierdzi koalicjant

Borowiak: Donald Tusk wyraził zgodę w 2011 roku w rozporządzeniu na wykorzystanie materiałów w filmach dokumentalnych

Polki zwyciężyły 3:1 w debiucie na mistrzostwach świata!

10. edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON

Prezydent Karol Nawrocki zablokował wpychanie do Polski niemieckiego szrotu