Kolejne zawiadomienia w sprawie nieprawidłowości w NIK
Jak podaje RMF FM, aż 10 nowych zawiadomień ws. podejrzeń nieprawidłowości w Najwyższej Izbie Kontroli trafiło do katowickiej prokuratury apelacyjnej.
Zawiadomienia mają dotyczyć kolejnych wątków ustawiania konkursów na stanowiska w NIK. W aferę zamieszany są m.in. prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury.
RMF FM podaje, że część zawiadomień to anonimowe listy do prokuratury - głównie byłych bądź obecnych pracowników NIK. Zarzuty dotyczą nieprawidłowości organizacyjnych, które mogą być zaliczone do przestępstw. Nowe doniesienia są sprawdzane w głównym śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w NIK.
rmf24.pl
Komentarze
Polecamy Cejrowski w Republice
Wiadomości
Najnowsze
Ten SONDAŻ przemeblowuje polską scenę polityczną. Braun osiągnął dwucyfrowy wynik, Tusk traci władzę
Raport o stanie państwa: od upadku Rafako po likwidację KRUS - co nas czeka?
Ten SONDAŻ nie spodoba się miłośnikom wprowadzenia euro. Głos zabrali przedsiębiorcy [SONDA]