Przejdź do treści
11:46 Pomorskie: Policja wyjaśnia okoliczności akcji ratowniczej na plaży w Łebie
11:05 Rzecznik prezydenta: na razie nie ma sygnałów, które wskazywałyby na zmianę stanowiska Ukrainy ws. ekshumacji
10:56 Francja: Macron zaproponował, by Zełenski i Putin spotkali się w Genewie
10:33 Pomorskie: Strażacy kolejny dzień poszukują strażaka ochotnika po pożarze hali w Kawlach
10:26 Lubelskie: Prokuratura wnioskuje o areszt dla myśliwego podejrzanego o zabicie człowieka
10:24 Bloomberg: USA i Europa natychmiast przystąpią do pracy nad gwarancjami dla Ukrainy
09:51 Lubelskie: Dwaj Ukraińcy wydaleni z Polski za organizowanie nielegalnej migracji
09:17 Wielkopolska: szpital w Koninie czasowo wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów na Oddział Onkologiczny. Szpital czeka na wypłacenie przez NFZ środków za drugi kwartał działalności
08:54 Warmińsko-mazurskie: Zmarły dwie osoby ranne w wypadku w Ługwałdzie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejne ofiary zimowego ochłodzenia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność

Źródło: FLICKR/ saphoto co/CC BY-SA 2.0

Wczoraj kolejne cztery osoby zmarły z wychłodzenia. W sumie od początku listopada w związku z zimowym ochłodzeniem zmarło już 50 osób, a jak zapowiadają synoptycy w kolejnych dniach niska temperatura się utrzyma.

Od początku roku w wyniku wychłodzenia zmarło 35 osób, od początku listopada (odkąd Rządowe Centrum Bezpieczeństwa prowadzi rejestr) ofiar jest 50. Najczęściej ofiarami zimna są bezdomni, którzy śpią na ulicach albo na terenie ogródków działkowych.

Policja i straż miejska apeluje, aby zgłaszać informacje o osobach którym może grozić zamarznięcie, w tym szczególnie o osobach  bezdomnych i pijanych. Służby będą namawiały takie osoby, aby przeniosły się do noclegowni i schronisk dla bezdomnych.

Jak zapowiadają synoptycy, chociaż temperatura w kolejnych dniach może wzrosnąć, to pojawi się więcej śniegu co oznacza, że temperatura odczuwalna wciąż będzie bardzo niska.

W związku z atakiem zimy, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie ostrożności, dostosowanie rodzaju odzieży do panujących na zewnątrz warunków oraz ograniczenie przebywanie na otwartej przestrzeni w najzimniejszych momentach dnia.

tvnmeteo.tvn24.pl, rcb.gov.pl

Wiadomości

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Echo spotkania w Waszyngtonie. Leśkiewicz: nie prowadźmy polityki zagranicznej w krótkich spodenkach!

Świątek wiceliderką rankingu WTA po triumfie w Cincinnati. Wyprzedziła Coco Gauff

Szok! Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Onkologiczny!

Przydacz punktuje Tuska i Sikorskiego: to oni nie zgłosili obecności Polski na rozmowach w Waszyngtonie

Ruchniewicz zdecydował, kto zostanie szefową oddziału w Berlinie. "Dla nas, dla nowej Ameryki"

Nielegalna TVP znów się skompromitowała! „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami” totalną klapą

Wybuch w fabryce. Ofiar jest coraz więcej

Prof. Grochmalski: Tusk jest "obciążeniem dla całej koalicji"

Olechowski w Radiu Republika: nie damy się

Trump spotkał się z przywódcami Europy - Tuska nie było

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ten sondaż to hit! PiS zyskuje najwięcej, koalicjanci Tuska wypchnięci z Sejmu!

Piotr Strach z Polski 2050 o rozmowach pokojowych

Dobre informacje dla kierowców. Ceny ropy idą wyraźnie w dół!

Najnowsze

Rząd Tuska uderza w Cenckiewicza. Śliwka jednoznaczny: chodzi o wyłączenie BBN z procesu decyzyjnego

Szok! Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Onkologiczny!

Przydacz punktuje Tuska i Sikorskiego: to oni nie zgłosili obecności Polski na rozmowach w Waszyngtonie

Ruchniewicz zdecydował, kto zostanie szefową oddziału w Berlinie. "Dla nas, dla nowej Ameryki"

Nielegalna TVP znów się skompromitowała! „Kabaretowa Noc pod Gwiazdami” totalną klapą

Bąkiewicz: ROG zjednoczył Polaków ponad podziałami politycznymi

Echo spotkania w Waszyngtonie. Leśkiewicz: nie prowadźmy polityki zagranicznej w krótkich spodenkach!

Świątek wiceliderką rankingu WTA po triumfie w Cincinnati. Wyprzedziła Coco Gauff