Kolejna tragedia w Tatrach. Polak spadł z grani!
Słowaccy ratownicy tatrzańscy odnaleźli w piątek ciało 61-letniego turysty z Polski, który idąc we mgle stracił orientację i spadł z grani podczas schodzenia z Małego Kieżmarskiego Szczytu w kierunku Rakuskiej Czuby – poinformowali słowaccy ratownicy górscy.
Zgłoszenie o zaginięciu 61-latka z Polski dotarło do ratowników Horskiej Zachrannej Służby w piątek w godzinach porannych. Wzywający pomocy stracili z mężczyzną kontakt wzrokowy. Zaginiony nie reagował też na nawoływanie. Na pomoc ratownicy wyruszyli na poszukiwania śmigłowcem oraz pieszo.
Odnaleźli ciało mężczyzny w rejonie Doliny Huncowskiej i przetransportowali je na dół. Według ratowników, Polak najprawdopodobniej stracił orientację we mgle i spadł z górskiego grzbietu doznając śmiertelnych obrażeń.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Czarzastemu i Siwcowi grozi 10 lat więzienia. Politycy PiS idą do prokuratury
Rządzący wpadli w pułapkę bez wyjścia? Mecenas Lewandowski o hucpie w Sejmie
Rekordowy szturm na kredyty. Eksperci ostrzegają przed skutkami [SONDA]