Kolejna ściema Tuska! Miało być transparentnie, a ojciec Spurek i brat Olejniczaka mają znaleźć się w zarządach państwowych spółek

Głośne zapowiedzi Donalda Tuska, że w spółkach skarbu państwa nie będzie posad dla rodzin polityków, okazały się po prostu ściemą! Dziennik "Rzeczpospolita" poinformował, że brat Wojciecha Olejniczaka, Cezary, oraz ojciec Sylwii Spurek, Zbigniew, mają trafić do zarządów spółek skarbu państwa. Ich nazwiska pojawiły się na liście pozytywnie ocenionych.
Na wniosek złożony przez spółkę z udziałem Skarbu Państwa wydawana jest opinia o kandydatach, którzy chcą zasiadać w jej radzie nadzorczej lub zarządzie. Opiniuje Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa, a po pozytywnej opinii, dodaje daną osobę do listy na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obok nazwisk nie podawane są jednak informacje, do jakiej spółki trafić ma kandydat.
Jak informuje Rzeczpospolita, w sierpniu na listę tę trafili m.in. Cezary Olejniczak, brat byłego szefa SLD, oraz Zbigniew Stanisław Spurek, ojciec Sylwii Spurek, byłej europarlamentarzystki z Zielonych (wcześniej Wiosna, ex partia Roberta Biedronia).
Co ciekawe są to osoby związane z lewicą, a to właśnie Nowa Lewica zapowiadała "zakończenie karuzeli tłustych kotów w spółkach Skarbu Państwa".
Fakt ten skomentował były szef MON, Marusz Błaszczak.
„Obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą.” Pamiętacie te słynne słowa Sikorskiego nagrane w Sowie i Przyjaciołach? Lata mijają, a jego doktryna wciąż żywa
- napisał na X.com.
I dodał:
Tusk obiecywał transparentne konkursy do rad nadzorczych, a Hołownia rynkowe standardy zarządzania majątkiem publicznym. Tymczasem do państwowych spółek trafiają właśnie brat Wojciecha Olejniczaka i ojciec Sylwii Spurek, a obsadzona działaczami PL2050 rada nadzorcza Krajowego Zasobu Nieruchomości dostanie 150% podwyżki
Z najnowszego sondażu dla "Super Expressu" wynika jasno, że ponad 62 proc. Polaków uważa, że rząd Donalda Tuska nie wywiązuje się ze złożonych obietnic. Widać to na każdym kroku, jaki stawia koalicja 13 grudnia.
Źródło: "Rzeczpospolita"; x.com
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Niemiecka gazeta szkaluje Polskę za obronę wschodniej granicy. Domaga się przyznawania podsyłanym przez Łukaszenkę migrantom azylu
Ziobro komentuje wyrok TSUE: Polakom nie wolno zmieniać sądownictwa, jeśli nie jest to po myśli Brukseli
Prezydent Nawrocki odniósł się do błazenady ministra Sikorskiego przed Białym Domem. "Apeluję o powagę"
Wyjątkowy tupet Domańskiego. Minister finansów za groźbę obniżenia ratingu obwinia prezydenta Nawrockiego
Marta Nawrocka zachwyca elegancją podczas wizyty w Watykanie! Ekspertka oceniła stylizację Pierwszej Damy
"Puźniki już nie istnieją, zostały wymazane z pamięci". Dziś pogrzeb ekshumowanych ofiar zbrodni wołyńskiej
Najnowsze

Ziobro komentuje wyrok TSUE: Polakom nie wolno zmieniać sądownictwa, jeśli nie jest to po myśli Brukseli

Prezydent Nawrocki odniósł się do błazenady ministra Sikorskiego przed Białym Domem. "Apeluję o powagę"

Wyjątkowy tupet Domańskiego. Minister finansów za groźbę obniżenia ratingu obwinia prezydenta Nawrockiego

To była ciężka noc dla strażaków. Wyjeżdżali prawie pół tysiąca razy

Niemiecka gazeta szkaluje Polskę za obronę wschodniej granicy. Domaga się przyznawania podsyłanym przez Łukaszenkę migrantom azylu

Policjanci z Jeleniej Góry rozbili przestępczy interes. W tle narkotyki oraz nielegalny hazard
