Przejdź do treści
22:20 Warszawa: w wieku 76 lat zmarł Janusz Wiśniewski - reżyser, jeden z najbardziej oryginalnych twórców widowisk plastycznych w Polsce, w latach 2003-2011 dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu
22:04 Warszawa: sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie śmiertelnego wypadku na Wisłostradzie
20:15 Hiszpania: państwowa agencja meteorologiczna AEMET wydała czerwone i pomarańczowe stopnia alarmowe we wschodniej i północno-wschodniej Hiszpanii w związku z intensywnymi opadami deszczu i ryzykiem powodzi
17:34 Ukraina: we wsi Zielony Dąb na Wołyniu upamiętniono Polaków, pomordowanych w 1943 r. przez nacjonalistów ukraińskich. W ich intencji biskupi rzymskokatoliccy odprawili mszę polową, w której uczestniczyli polscy i ukraińscy mieszkańcy tych terenów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kępno udaje Londyn. Takie cuda w nielegalnej TVP!

Źródło: x.com/@tjzeero zrzut ekranu TVP

Być może niektórym pracownikom nielegalnej TVP szumi jeszcze w głowach po świętach Bożego Narodzenia i nieświadomie zaliczyli megawpadkę, być może to kolejna manipulacja ekipy z Woronicza, która przekonana o swej wielkości wychodzi z założenia, że ich przekaz ludzie łykną "jak pelikan cegłę".

Jedno jest pewne, już nie po raz pierwszy "czysta woda" okazuje się zwyczajnym ściekiem, a poziom mijania się z prawdą jest wręcz, jak w tym przypadku, groteskowy. Wyjaśnijmy więc o co chodzi.

Podczas trwającego programu następuje łączenie na żywo z korespondentem TVP w Londynie Arturem Kieruzalem, który opowiada o projektach związanych z eutanazją w Wielkiej Brytanii. W tle mamy londyńską ulicę i stosowny napis w rogu ekranu - "Na żywo Londyn". I niby nic w tym dziwnego, gdyby nie szczegół, na który zwrócił uwagę internauta Prem, zamieszczając komentarz na platformie X, demaskujący całą mistyfikację.

"Korespondent TVP w Londynie...
a dokładniej na Rynku w Kępnie w Polsce...

Może jak Kevin wsiadł na Święta nie w ten samolot 😉"

 

Sprawdzenie w Google Maps, które zajmuje dosłownie chwilę, nie pozostawia wątpliwości. Zamiast stolicy Wielkiej Brytanii mamy faktycznie sympatyczne, wielkopolskie miasto. Dlaczego nielegalna TVP twierdziła, że to Londyn? Otóż, może to nie przypadek.

Autor materiału, Artur Kieruzal, na swoim profilu na Facebooku podaje, że pochodzi z... Kępna! 
 

Źródło: zrzut ekranu FB/Artur Kieruzal

I tu pojawia się kolejna wątpliwość, jak korespondent z Londynu, pochodzący z Kępna nie zdołał rozróżnić tych dwóch miast. Choćby po tym, że w jednym mówią po angielsku, w drugim po polsku, bądź po ruchu lewo i prawostronnym?

A może szefowie TVP kazali mu nagrać korespondencję, oczywiście z Londynu "na żywo", żeby lepiej wyglądało to w programie, a on był akurat w Kępnie i doszedł do wniosku, że po ciemku i tak nikt się nie zorientuje...

Przykład ten świadczy jednak po raz kolejny o tym, że sympatyzująca z rządem 13 grudnia telewizja nie ma żadnych zahamowań, żeby wprowadzać Polaków w błąd. Bo o szacunku dla telewidzów, widząc takie "kwiatki", nie ma raczej mowy.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale

Nowe państwo na mapie świata? Historyczne porozumienie Francji

Trump wprowadzi drakońskie cła na import z UE

Ukraińskie Siły Powietrzne: niemieckie Skynexy "bezbłędnie" niszczą rosyjskie drony

Rzeka porwała ludzi. Powódź po burzy w Hiszpanii

Anisimova: w finale skończyła mi się benzyna

AKTUALIZACJA

Zwycięstwo Polek na pożegnanie z ME! Brawo!!!

Dwie ambasady założyły się o wynik finału w Wimbledonie. Stawką makaron z truskawkami

Premier chciał błysnąć po triumfie Świątek, ale nie wyszło

Będą 30-procentowe cła na towary z UE i Meksyku od 1 sierpnia. Bruksela chce negocjować z Trumpem

Porzucek: „uroczyste unieważnienie referendum” było przemyślanym posunięciem Tuska

Politico: Komisja Europejska porzuciła plan wprowadzenia podatku cyfrowego

Najnowsze

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Nowe państwo na mapie świata? Historyczne porozumienie Francji

Trump wprowadzi drakońskie cła na import z UE

Ukraińskie Siły Powietrzne: niemieckie Skynexy "bezbłędnie" niszczą rosyjskie drony

Rzeka porwała ludzi. Powódź po burzy w Hiszpanii

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Polki w finale Mistrzostw Europy! Z Turczynkami o medale