Karp zapytała Kowalskiego o PRL-owską przeszłość. Jest odpowiedź członka KRRiTV
Dwa dni temu najnowsza „Gazeta Polska” opublikowała długi tekst dotyczący przeszłości jednego z członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, prof. Tadeusza Kowalskiego, który znany jest z niepochlebnych słów nt. Telewizji Republika. Po ukazaniu się artykułu prof. Hanna Karp z KRRiTV zadała Kowalskiemu kilka pytań.
Troszczył się o „najpełniejszą realizacją programu propagandowego partii” i „wystarczający wpływ PZPR” na RSW „Prasa-Książka-Ruch”. Postulował ograniczenie gwarantowanego przydziału papieru do tytułów „priorytetowych dla dysponenta politycznego”. Na dwa lata przed okrągłym stołem „wyrażał pogląd”, że powstanie systemu wydawniczego „w sensie upowszechniania treści zróżnicowanych światopoglądowo” jest „bardzo odległe w czasie –
czytamy w tekście Piotra Lisiewicza w „Gazecie Polskiej”
Na tekst zareagowała wiceprzewodnicząca KRRiTV prof. Hanna Karp, która zadała Kowalskiemu kilka pytań, związanych oczywiście z przeszłością członka KRRiTV, którą poznaliśmy w tym tygodniu.
W związku z prasową publikacją na temat drogi naukowo-zawodowej członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Tadeusza dr hab. Tadeusza Kowalskiego skierowałam do ministra kilka pytań. Czekam na odpowiedź
– czytamy w liście prof. Karp do Tadeusza Kowalskiego.
Hanna Karp poprosiła o odniesienie się m.in. do kwestii opisanych w cytacie z artykułu z „Gazety Polskiej”, o proponowane "usprawnienia w systemie zaopatrzenia w papier" dla "ściśle określonej grupy tytułów", o "bardzo odległe w czasie" warunki do pluralistycznego i rynkowego systemu wydawniczego.
Kowalski miał odnieść się także do sprawy tematu pracy magisterskiej, zatrudnienia lub związku z RSW Prasa-Książka-Ruch, zatrudnienia w strukturach partyjnych lub państwowych w PRL oraz przynależność do PZPR lub innych organizacji partyjnych w poprzednim systemie.
Czy czuje się pan komfortowo, zasiadając w KRRiT jako jej członek, gdy poucza pozostałych członków KRRiT z pozycji moralnej wyższości oraz super eksperta współczesnych mediów, gdy pana doktorat, opisujący rzeczywistość reżimu stanu wojennego, obroniony w grudniu 1985 r. nosił tytuł >>RSW Prasa-Książka-Ruch w warunkach reformy gospodarczej w latach 1981-1983<<"
– zapytała prof. Hanna Karp.
Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Prof. Tadeusz Kowalski odpowiedzi wysłał w piątkowe popołudnie.
Skan odpowiedzi publikujemy w całości poniżej.
Źródło: Republika
Źródło: Republika
Źródło: Republika, Gazeta Polska, Niezalezna
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Prokuratorzy Żurka straszą posłów opozycji po ujawnieniu możliwych przestępstw służb w KRS
Sikorski znowu atakuje prezydenta. Usłyszał: takie zachowanie nie przystoi
Ordo Iuris krytykuje rozwody bez sądu. To kolejny pomysł rządzących na osłabienie rodziny [SONDA]