Kard. Kazimierz Nycz: uczmy się dziękować Bogu i ludziom

W XIX Dniu Papieskim chcemy przybliżać osobę św. Jana Pawła II, dziękować za jego pontyfikat, ale także uczyć się dziękować Bogu i ludziom - zaznaczył w niedzielnej homilii metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Kardynał przewodniczył w niedzielę mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w intencji darczyńców Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizatora XIX Dnia Papieskiego.
Dzień Papieski obchodzony jest w niedzielę w Polsce oraz w środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem "Wstańcie, chodźmy".
Kardynał odnosząc się do wygłoszonego w niedzielę Słowa Bożego podkreślił jak ważne jest dziękowanie Bogu i ludziom. Dodał, że w naszym życiu oraz codziennym słowniku słowo "dziękuję" pojawia się zbyt rzadko. Tymczasem "Pan Jezus chce nas nauczyć dziękować za wszystko to, co otrzymujemy od Boga i innych ludzi, dzięki którym nasze życie w ogóle jest możliwe. Uczy nas tego, że piękną, wspaniałą, sprawiedliwą rzeczą jest dziękować Panu Bogu i ludziom" – wyjaśnił.
Kardynał zaznaczył także, że dziękczynienie jest szczególnie ważne we współczesnych czasach "na co dzień, zwyczajnie w domu, względem rodziców, nauczyciela". Podkreślił dalej, że słowo "dziękuję" musi odzwierciedlać wdzięczność i być dalekie od roszczeniowości.
Nawiązując do pontyfikatu Jana Pawła II przypomniał o świętości papieża, wspaniałości jego modlitwy i miłości bliźniego odnoszonej do każdego człowieka oraz jego umiłowanie do Kościoła i Najświętszej Matki.
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Premier Wielkiej Brytanii po zamachu na synagogę w Manchesterze mówi o "codziennym zagrożeniu nienawiścią na tle antysemickim"
Tysiące demonstrujących nad Sekwaną. Francuzi nie chcą cięć budżetowych proponowanych przez nowy rząd
Die Welt: Odszkodowania dla żyjących polskich ofiar II wojny światowej powinny być wypłacane natychmiast
Najnowsze

Liga Konferencji: Raków zwycięski, Legia z wpadką

Żurek kasuje losowanie sędziów? Opozycja ostrzega przed atakiem władzy na sądownictwo

Wieniawa o miłości: „Szukam i wierzę, że się uda”
