Kamiński o spotkaniu wielkanocnym dla bezdomnych: Chcę im dać kawałek domu i nadzieję na wyjście z kręgu biedy

Dyrektor Teatru Kamienica w Warszawie Emilian Kamiński rokrocznie przygotowuje świąteczne spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne dla osób bezdomnych - ,,Chcę im dać kawałek domu i nadzieję na wyjście z kręgu biedy. Tak, żeby zaczęli kombinować, jak to zrobić\'\' – powiedział w Polskim Radiu 24.
Emilian Kamiński oświadczył, że w środę przed Niedzielą Zmartwychwstania Teatr Kamienica został odwiedzony przez 250 bezdomnych. Dyrektor placówki podkreślił w Polskim Radiu, że pomysł takiej formy pomocy ubogim „zrodził się już wiele lat temu” – Poznałem Kapucynów, którzy mówili o swojej działalności, opiece nad ludźmi bezdomnymi. Jeden z braci kiedyś zaproponował, że przyjdzie z nimi. Przyszli do mnie i tak zostali – powiedział.
– W tym wszystkich chodzi o to, by ubodzy choć na kilka chwil się rozgrzali, żeby dostali pyszne jedzenie – podkreślił. Dodał, że ważny jest nie tylko fizyczny, ale także mentalny wymiar inicjatywy.
– Podczas tych spotkań mówię do bezdomnych, czasem nawet sporo zdań. To zdania, które mówią o tym, że trzeba wyjść z tego zaklętego kręgu biedy. (...) Chcę im dać kawałek domu i nadzieję na wyjście z kręgu biedy. Tak, żeby zaczęli kombinować, jak to zrobić – powiedział Emilian Kamiński.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego
Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska
Najnowsze

Polacy ocenili Hołownię. Wynik może zaskoczyć Tuska

Tusk traci kontrolę nad koalicjantami

Były członek PKW składa zawiadomienie do prokuratury ws. próby opóźnienia zaprzysiężenia Nawrockiego przez Tuska
