Kamienna Góra: pocisk moździerzowy na wycieraczce. Ewakuowano mieszkańców

Ponad 50 osób zostało ewakuowanych w Kamiennej Górze po tym, jak na wycieraczce jednego z mieszkań przy ul. Szpitalnej znaleziono granat moździerzowy z II wojny światowej.
Pocisk znajdował się w reklamówce. Zauważyła go jedna z mieszkanek kamienicy. Na miejsce wezwano saperów z Bolesławca.
Prawdopodobnie pocisk pochodzi z tzw. wybuchów, czyli miejsca nieudolnej detonacji amunicji zwiezionej z pół bitew, dokonanej przez armię radziecką w okolicach wsi Raszów.
Wydział Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miasta zapewnił ewakuowanym możliwość schronienia się w podstawionym autobusie oraz świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2.
Początkowo ewakuowano również klientów pobliskiego supermarketu oraz zamknięto ruch na ul. Bohaterów Getta. Obecnie sklep działa normalnie, można również przejechać ulicą.
Polecamy Sejm
Wiadomości
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Prezydent o sądownictwie w Polsce: stan sędziowski nie rozliczył się ze swoją przeszłością
BBN oskarża Stróżyka o wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Prof. Cenckiewicz ma poświadczenia bezpieczeństwa
Najnowsze

Wrażliwe dane żołnierzy leżały wśród śmieci. Wiemy, kto jest winny zaniedbania

Decyzja zapadła! Zmiana trenera w Piaście

BBN oskarża Stróżyka o wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Prof. Cenckiewicz ma poświadczenia bezpieczeństwa
