Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
WAŻNE NASZ NEWS: SZEF BBN BARTOSZ GRODECKI SPOTKA SIĘ W WASZYNGTONIE Z Elbridge M. Colby z Departamentu Obrony USA
WAŻNE NASZ NEWS: MARCIN PRZYDACZ I NIKODEM RACHON SPOTKAJĄ SIĘ M.IN. Z SEKRETARZEM STANU USA MARCO RUBIO
08:30 Pomorskie: likwidacja laboratorium mefedronu i kolejny areszt w śledztwie CBZC i prokuratury
07:52 Szef PIP: do inspekcji pracy wpływa lawina skarg w związku z nieprawidłowym zatrudnieniem
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 566. Klub „Gazety Polskiej” w Łazach (woj. śląskie)
Wydarzenie Informujemy, że reaktywował się Klub „Gazety Polskiej” Białystok (woj. podlaskie)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na prelekcje prof. Grzegorza Kucharczyka (PAN) "Stosunki polsko - niemieckie po upadku berlinskiego muru". 4 lipca 2026 r. , godz. 15:00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu

Kaleta: KE ma to do siebie, że zawsze jak jest powódź, to któryś polityk powie coś głupiego

Źródło: Telewizja Republika

– Koalicja Europejska ma to do siebie, że zawsze jak jest powódź, to któryś polityk powie coś głupiego. Cimoszewicz powiedział "trzeba się było ubezpieczyć", Bronisław Komorowski "woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku" a teraz Schetyna powiedział, że to, co robi PiS w sprawie powodzi, to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - powiedział w rozmowie z Adrianem Stankowskim w Telewizji Republika Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. dzikiej reprywatyzacji, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z okręgu warszawskiego.

– Ostatnie dni kampanii upływają w mokrej atmosferze, dzisiaj pan premier Jarosław Kaczyński zdecydował o odwołaniu konwencji na Mazowszu, pan premier z kolei cały czas jest wśród osób poszkodowanych. Jak pan ocenia taką sytuację? - zapytał redaktor Adrian Stankowski.

 – Wolelibyśmy, żeby kampania toczyła się w normalnych warunkach przekonywania Polaków do dobrej zmiany - stwierdził Sebastian Kaleta.

– Niestety nad naturą żaden człowiek nie panuje i bardzo dramatycznie wydarzenia z Polski południowej spowodowały, że osoby z naszego rządu są tam gdzie powinny być, nadzorują - mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego. 

– To powinno nas jednoczyć, żebyśmy tam gdzie możemy pomagać, pomagali - podkreślił.

– Koalicja Europejska ma to do siebie, że zawsze jak jest powódź, to któryś polityk powie coś głupiego. Cimoszewicz powiedział "trzeba się było ubezpieczyć", Bronisław Komorowski "woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku" a teraz Schetyna powiedział, że to, co robi PiS w sprawie powodzi, to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - mówił gość Telewizji Republika. 

– Wczoraj pan Schetyna wpisał się wt akie bardzo lekceważące wypowiedzi na temat dramatów ludzkich a dzisiaj jak widzimy pojechał na wały z Rafałem Trzaskowskim na Podkarpacie. Nie wiem swoją drogą, co Rafał Trzaskowski ma wspólnego z Podkarpaciem - podkreślił Sebastian Kaleta.

– Jest ogromny chaos w Platformie Obywatelskiej z powodu tej wczorajszej wypowiedzi Grzegorza Schetyna, za którą nie przeprosił. Dzisiaj udają, że pomagają ludziom, gdyby realnie wzięli się członkowie PO i samorządowcy, wzięli worki, napełnili piaskiem i położyli na walach to jakoś by to wyglądało. Ale co oni robią? Nagrywają spoty wyborcze - dodał. 

Telewizja Republika