Kaczyński: Zobowiązuję się przed Państwem, że będę pilnował uczciwości w naszych szeregach

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał w Białymstoku, że podstawą dobrych rządów jest uczciwość. – Jako przywódca PiS i Zjednoczonej Prawicy zobowiązuję się przed Państwem, że będę tej uczciwości pilnował. Nie jesteśmy formacją aniołów i jakieś grzechy na pewno będą. Ale my będziemy surowym spowiednikiem; będziemy karać i za ciężkie przewinienia będziemy usuwać. Za lekkie będzie pokuta – zapewniał Jarosław Kaczyński.
W ostatnim dniu kampanii wyborczej Kaczyński odwiedził Białystok. Na spotkaniu z mieszkańcami miasta po raz kolejny mówił, że wybór przed którym w niedzielę staną Polacy, to wybór między dobrą zmianą, a propozycją kordonu wobec Prawa i Sprawiedliwości, która będzie możliwa jeśli PiS nie uzyska bezwzględnej większości. – To będzie wojowanie z prezydentem, opozycją, wewnętrzny chaos i wojna. Po staremu będą mówili, że nic nie można zrobić, bo wszystko reguluje rynek, bo nie pozwala Unia... To będzie takie płynięcie na zasadzie kto silniejszy, ten lepszy – przekonywał.
Prezes PiS wskazywał, że wbrew temu co mówi rząd, PO ma w planach wprowadzenie podatku katastralnego. – Oni dziś wypierają się tego... ale wypierali się też podwyższenia wieku emerytalnego. A mamy dowody, że ten podatek chcą wprowadzić. To będzie ruina ogromnej części Polaków/ To będzie ostateczne uderzenie w Polaków – wskazywał.
Kaczyński mówił także o tym, jak wiele w kraju jest jeszcze do zrobienia. – Pani premier mówi, że rozgląda się po Polsce i widzi Europę. To niech odjedzie z głównych dróg to zobaczy jak to wygląda – podkreślił. Prezes PiS stwierdził, że ten stan rzeczy można zmienić, jednak trzeba mieć dobrą wolę, nie można się bać i działać pro publico bono. – Ale żeby to się udało, trzeba być uczciwym. Nie jest to możliwe, jeśli władza nie przestrzega reguł – wskazywał.
– Ja jako przywódca PiS i Zjednoczonej Prawicy zobowiązuję się przed Państwem, że będę tej uczciwości pilnował. Nie jesteśmy formacją aniołów i jakieś grzechy na pewno będą. Ale my będziemy surowym spowiednikiem; będziemy karać i za ciężkie przewinienia będziemy usuwać – zapewnił.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"
Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki
Najnowsze

Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki

Trafił w sedno polityki PO, mówiąc "cóż szkodzi obiecać". Jest reakcja KO, ale też internautów

Trump rozmawiał z Putinem. Ujawnił, co powiedział w sprawie Ukrainy i Iranu
