Przejdź do treści
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
10:06 Raport PSNM: Polska nie zrealizuje tegorocznych celów przewidzianych w unijnym rozporządzeniu AFIR, dot. uruchomienia stref ładowania osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych wzdłuż sieci transeuropejskiej
08:40 IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla sześciu województw we wschodniej i północno-wschodniej części kraju. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed możliwym wiatrem do 100 km/h, gradem i trąbami powietrznymi
08:17 Zabrze: mieszkańcy wybierają w niedzielę prezydenta miasta w przedterminowych wyborach, koniecznych po odwołaniu w majowym referendum prezydent Agnieszki Rupniewskiej
07:58 Londyn: zatrzymano 365 osób na Parlament Square podczas sobotniej propalestyńskiej demonstracji, za wyrażenie poparcia dla zdelegalizowanej grupy Palestine Action
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kaczyński: Jeśli mamy powiedzieć, jaki był przebieg katastrofy smoleńskiej, musimy mieć pewność każdego elementu

Źródło: Fot. PAP/Radek Pietruszka

Jeśli mamy jako państwo powiedzieć, jaki był rzeczywisty przebieg katastrofy smoleńskiej, musimy mieć litą pewność, co do każdego elementu przekazu – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS pytany, czy uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, odparł, że nie ma takiej pewności. „Nie mam takiej pewności, choć jest to dla mnie sprawa niezmiernie bolesna. Jednak wychodzę z założenia, że jeśli jako państwo mamy powiedzieć, jaki był rzeczywisty przebieg zdarzeń, to musimy mieć litą pewność co do każdego elementu tego przekazu” – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, wśród osób badających przyczyny katastrofy są rozbieżności: Antoni Macierewicz uważa, że raport jest gotowy, a część osób zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań.

„Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca” – zaznaczył prezes PiS. „Mam na myśli taką sytuację, że racjonalnie i w dobrej wierze nie będzie można tych ustaleń podważyć. Chciałbym także powiedzieć, że w tej sprawie musimy wszystkiego dokonać sami, w Polsce. Ta nadzieja, że ktoś coś zrobi za nas, że komuś będzie zależało na tym, by odkryć prawdę za nas, jest wynikiem częstej w naszym społeczeństwie – i szkodliwej – cechy bezgranicznej ufności wobec zagranicy” – dodał Kaczyński.

Jak podkreślił, Polska powinna przedstawić światu wyjaśnienia, które nie będą budziły zastrzeżeń. „I nie możemy być zakładnikami tej czy kolejnej rocznicy” – powiedział lider PiS.

PAP

Wiadomości

Semka, Formela, Memches, Wildstein gośćmi "Studia Prasowgo" Adriana Stankowskiego o godz. 12:45

Saryusz-Wolski o aferze KPO: marnotrawstwo, absurdalne wydatki i prawdopodobne przekręty

Amerykańska armia zainteresowana zakupem aut od Muska. Chce je zniszczyć

Kto zarabia na sprzedaży chińskich elektryków polskim samorządom? Oglądaj o 20:30 „Ściśle jawne”

KPO: od miesięcy działał proceder polegający na kupowaniu firm z branży HoReCa

Michał Wójcik zapowiada komisję śledczą w sprawie KPO

Prezes PiS: prezydent Lech Kaczyński zagrażał Putinowi, dlatego zginął

Prestiżowa amerykańska nagroda dla polskiej pracowni architektonicznej

Czy Polacy wierzą w powstanie koalicji KO – Konfederacja? Są wyniki sondażu

Będzie gorąco, pojawią się burze. IMGW wydał ostrzeżenia dla sześciu województw

Jest gorzej niż myśleliśmy. Afera KPO jest opłacana z... budżetu państwa, a KE może wstrzymać wypłaty!

Bocheński: Rząd Tuska splunął Polakom w twarz! KPO na żonę posła i jachty

Niezwykłe odkrycia archeologiczne pod Placem Weneckim w Rzymie

Za nami kolejne w tym roku zaprzysiężenie przemyskich Terytorialsów

Dramat na festynie: Byk staranował tłum. Pięć osób rannych

Najnowsze

Semka, Formela, Memches, Wildstein gośćmi "Studia Prasowgo" Adriana Stankowskiego o godz. 12:45

KPO: od miesięcy działał proceder polegający na kupowaniu firm z branży HoReCa

Michał Wójcik zapowiada komisję śledczą w sprawie KPO

Prezes PiS: prezydent Lech Kaczyński zagrażał Putinowi, dlatego zginął

Prestiżowa amerykańska nagroda dla polskiej pracowni architektonicznej

Saryusz-Wolski o aferze KPO: marnotrawstwo, absurdalne wydatki i prawdopodobne przekręty

Amerykańska armia zainteresowana zakupem aut od Muska. Chce je zniszczyć

Kto zarabia na sprzedaży chińskich elektryków polskim samorządom? Oglądaj o 20:30 „Ściśle jawne”