KPO: od miesięcy działał proceder polegający na kupowaniu firm z branży HoReCa

Internauci odkrywają kolejne odsłony afery związanej z wydatkowaniem pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem pokazują dowody na to, że istniał proceder kupowania firm działających w branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej. To miało zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji.
Przez ostatnie dni poznawaliśmy nazwy firm, którym przyznano dotacje. Emocje budziły szczegółowe cele, na które można było pozyskać środki. W ramach programu kupiono m.in. solaria, jachty, sauny, wirtualne strzelnice i ekspresy do kawy.
Teraz przyszedł czas na pokazanie kolejnego procederu polegającego na sprzedawaniu i kupowaniu firm działających w branży HoReCa. Firmy te miały szanse na otrzymanie dużych pieniędzy z KPO.
Rok temu powstał cały czarny rynek nacelowany na środki KPO! To szok! Tych ofert jest od groma i są ogólnie dostępne na Facebooku" — pisze działacz Nowej Nadziei Sławomira Mentzena Bartosz Soluch i załącza screeny znalezionych w sieci archiwalnych ogłoszeń.
O tym, że takich ogłoszeń jest mnóstwo w sieci udowadnia także kolejny użytkownik portalu "X" - Rafał Kubowicz reprezentujący Konfederację.
Sprawę na swoich kontach na „X” skomentowali również publicyści.
Michał Majewski pisze, że jeśli prawdą jest, że proceder handlu firmami istniał, "to siara dla państwa jest większa niż myśleliśmy".
Odpowiadając na ten wpis, publicysta Miłosz Lodowski zadaje ciekawe pytanie - "Ciekaw jestem co poza Horecą...".
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Prezydent: szkoły wyższe muszą pozostać niezależnymi od nacisków zewnętrznych bastionami wolności słowa
Tego się można było spodziewać - mamy chaos przy systemie kaucyjnym. Na ratunek - prawdziwy ekspert... Monika Olejnik
Dworczyk ostrzega: Niemcy osłabiają więzy transatlantyckie, chcą powrotu do hegemonii w europejskim systemie bezpieczeństwa
Najnowsze

Tego się można było spodziewać - mamy chaos przy systemie kaucyjnym. Na ratunek - prawdziwy ekspert... Monika Olejnik

Henning-Kloska przejmie po Hołownii Polskę 2050? Jest kąśliwy komentarz Mentzena

Koniec kolejnego procesu adwokata Pawła K., znanego ze słów o „trumnie na kółkach”
