KOD odwołuje wszystkie planowane wybory regionalne

W regionach, w których odbyły się już wybory (Pomorskim, Opolskim, Kujawsko-Pomorskim i Świętokrzyskim) ich wyniki uznano za "tymczasowe".
W komunikacie, który zamieszczony został na stronie internetowej Komitetu Obrony Demokracji, zarząd informuje, że podjął uchwałę o odwołaniu wszystkich planowanych regionalnych wyborów, a wyniki tych, które już się odbyły uznaje za "tymczasowe". Zarząd podkreśla, że była to "trudna decyzja".
"W tym czasie będziemy pracować nad przygotowaniem nie budzących wątpliwości procedur wyborczych w Stowarzyszeniu KOD. Ponieważ każdego tygodnia przybywa nam kilkuset członków, odroczenie wyboru władz w całej Polsce pozwoli na bardziej masowy udział w tych demokratycznych procedurach. Dla uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości, do momentu wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego nowego statutu, stowarzyszenie działa w oparciu o statut z grudnia 2015" – informuje w komunikacie.
KOD podkreśla, że "nie jest partią polityczną" oraz, że "nie zabiega o poparcie i głosy". "Może właśnie dlatego jest nam łatwiej przyznać, że działanie pod presją czasu spowodowało powstanie pewnych niejasności formalnych i proceduralnych" – dodaje zarząd główny.
Jednocześnie podkreśla, że decyzja nie będzie mieć wpływu na działalność stowarzyszenia w całej Polsce, a wszystkie planowane akcje się odbędą.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Prokuratura umorzyła sprawę ataku na Kijowskiego
Polecamy Transmisja z Sejmu
Wiadomości
Prezes Tomasz Sakiewicz uhonorowany na zjeździe Solidarności. "Nie byłoby Republiki bez Solidarności"
Prezydent w Gnieźnie: pierwszy król Polski aktywnie zabiegał o pomyślność państwa i czekał, aż osłabnie opór niemieckiego cesarza
Wspólny wywiad Telewizji Republika i Tygodnika Solidarność z Karolem Nawrockim. Zapraszamy o godz. 15
Nawrocki na zjeździe Solidarności: chcę Polski sprawiedliwej z szacunkiem i godnością do ludzi pracy
Obchody Milenium Koronacji Pierwszych Królów Polski. Prezydent złożył wieniec przed pomnikiem Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
To się nazywa haratanie w gałę! I to nie z partyjnymi notablami, jak Tusk, ale z dzieciakami, na ulicy [WIDEO]
Najnowsze

Wspólny wywiad Telewizji Republika i Tygodnika Solidarność z Karolem Nawrockim. Zapraszamy o godz. 15

Ceny ropy w USA lekko zwyżkują przez nadzieje na wyjątki w chińskich cłach

Cenckiewicz: antypolski i obrażający Polaków nowy spot Trzaskowskiego
