Przejdź do treści
21:00 Wassermann: nawet komuna zachowywała pozory – dziś nie ma już żadnych!
NBP Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków
REPUBLIKA Wspierajcie Republikę! Dzięki Państwa pomocy wciąż będziemy pokazywać prawdę. Wejdż na www.republika1klik.pl
Protest Klub "Gazety Polskiej" Tychy zaprasza na protest przeciwko nielegalnej imigracji i likwidacji Państwa Polskiego. 22 marca, godzina 16.00, Katowice, Plac Kwiatowy (Rynek)
Protest Ryszard Majdzik zaprasza na protest przeciw likwidacji Państwa Polskiego. Sobota 22.03, godz. 16.00 Plac Matejki. Zaprasza Ryszard Majdzik
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Białystok-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem oraz Adamem Borowskim. 25 MARCA (wtorek) | GODZINA 18:00, Wyższa Szkoła Ekonomiczna ul. Zwycięstwa 14/3
Protest 21 marca o godz. 9:30 przy ul. Nowowiejskiej 26 B w Warszawie odbędzie się protest pt. „Stop Patowładzy”
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza

Już dzisiaj premiera książki "Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010"

Źródło: Telewizja Republika

Serdecznie zapraszamy na premierę książki "Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010", która odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Polonia Palace w Warszawie (Al. Jerozolimskie 45, sala Ludwikowska). To kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii.

Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010. W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają również, jak działał "przemysł pogardy" oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej. Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej.

W premierze książki weźmie udział również prezydent Andrzej Duda. W trakcie wydarzenia zaplanowano jego wystąpienie. Po premierze prezydent uda się do Włoch, gdzie w sobotę rozpoczyna wizytę.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/482310885299446/

Usunięto obraz.

Telewizja Republika

Wiadomości

300-letni buk z Polski Europejskim Drzewem Roku 2025

Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało przeciwko Netanjahu

Media: Brytyjskie siły specjalne mają być gotowe, aby wziąć udział w misji pokojowej na Ukrainie

Syn Gianluigiego Buffona wybrał reprezentację Czech

Apel o sprawiedliwość dla Barbary Skrzypek. Witek: "Czy wśród rządzących znajdzie się choć jeden sprawiedliwy?"

Filharmonicy Poznańscy ze statuetką International Classical Music Awards

Czy koalicja rządząca chce jak najszybciej wyciszyć sprawę śmierci pani Barbary Skrzypek?

Rafał Bochenek: to co się wydarzyło, było polowaniem na panią Barbarę Skrzypek

Strzelał do policjantów. Został skazany na 22 lata więzienia

Ujawniono, o czym Trump rozmawiał z Zełenskim

Uczczono 44. rocznicę wydarzeń bydgoskich, czyli walki opozycji z władzami PRL

Tour de France. W 2027 roku start w Edynburgu

Śmierć Barbary Skrzypek. RPO chce informacji od prokuratury

Wassermann: nawet komuna zachowywała pozory – dziś nie ma już żadnych!

Podejrzany o atak na 13-latkę pozostanie w areszcie

Najnowsze

300-letni buk z Polski Europejskim Drzewem Roku 2025

Apel o sprawiedliwość dla Barbary Skrzypek. Witek: "Czy wśród rządzących znajdzie się choć jeden sprawiedliwy?"

Filharmonicy Poznańscy ze statuetką International Classical Music Awards

Czy koalicja rządząca chce jak najszybciej wyciszyć sprawę śmierci pani Barbary Skrzypek?

Rafał Bochenek: to co się wydarzyło, było polowaniem na panią Barbarę Skrzypek

Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało przeciwko Netanjahu

Media: Brytyjskie siły specjalne mają być gotowe, aby wziąć udział w misji pokojowej na Ukrainie

Syn Gianluigiego Buffona wybrał reprezentację Czech