Przejdź do treści
16:26 Muzyka: zmarł piosenkarz Chris Rea, autor utworu "Driving Home For Christmas"
15:47 GIS: około 30 tys. tygodniowo zachorowań na grypę, rośnie aktywność wirusa
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
13:29 Kancelaria prezydenta: Karol Nawrocki powołał Marcina Zarzeckiego w skład Rady Polityki Pieniężnej
13:27 Polska: PiS przeprowadzi kontrolę poselską w resorcie rolnictwa
12:10 Bp Chrząszcz do Polonii: jesteście niezastąpioną częścią naszej narodowej wspólnoty
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Joe Biden i Andrzej Duda. Polska oficjalnie wita prezydenta USA [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę rozpoczęła się we wtorek po południu wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie. Powitanie odbywa się z asystą wojskową.

W ceremonii przywitania prezydenta USA uczestniczą m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef MSZ Zbigniew Rau, szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych i szef BBN Jacek Siewiera.

Po oficjalnym powitaniu przywódcy Polski i USA będą rozmawiać w wąskim gronie, a następnie zaplanowano rozmowy dwustronne delegacji.

Prezydent Andrzej Duda mówił niedawno, że wizyta prezydenta USA będzie mieć "potężną polityczną wagę". Dodał, że podczas tej wizyty spodziewa się "wielu konkretów". "Nie chcę i nie mogę za bardzo o nich mówić, ale spodziewam się wielu konkretów. Być może będą to takie konkrety, o których nie będziemy mogli publicznie powiedzieć. Taka wizyta zawsze się na konkrety przekłada" - zaznaczył.

We wtorek o godz. 17.30 w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie, Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu polskiego.

W środę, z udziałem prezydenta USA odbędzie się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli formatu zrzeszającego państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W spotkaniu weźmie także udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Podczas szczytu przywódcy będą rozmawiali o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, o zbliżającym się szczycie Sojuszu w Wilnie, a także o dalszym wsparciu Ukrainy.

Telewizja Republika/PAP

Wiadomości

Już nie zaśpiewa „Driving home for Christmas”. Chris Rea nie żyje

Kowalski:Tusk precyzyjnie realizuje agendę Niemiec

Będzie kolejny wniosek o ENA ws. Romanowskiego. Adwokat reaguje

Chaos w wymiarze sprawiedliwości. Pomysły Żurka mogą być kosztowne dla budżetu państwa

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Ofiary przestępstw i przemocy bez wsparcia. "Urzędnicy boją się podejmować decyzje"

Crosby rekordzistą Penguins. Historyczny wieczór w NHL

DLACZEGO prokuratura nie przedstawia wszystkich akt ws. Zbigniewa Ziobry?

Najnowsze

Już nie zaśpiewa „Driving home for Christmas”. Chris Rea nie żyje

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

Kowalski:Tusk precyzyjnie realizuje agendę Niemiec

Będzie kolejny wniosek o ENA ws. Romanowskiego. Adwokat reaguje

Chaos w wymiarze sprawiedliwości. Pomysły Żurka mogą być kosztowne dla budżetu państwa