Poznaliśmy termin posiedzenia Trybunału Stanu. Chodzi o immunitet Małgorzaty Manowskiej

Trybunał Stanu zbierze się w sprawie wniosku prokuratora o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Małgorzaty Manowskiej, przewodniczącej TS, którą prokuratura oskarża o niedopełnienie obowiązków w związku z niezwołaniem w ustawowym terminie posiedzenia pełnego składu TS. To kolejny przejaw politycznego ataku prokuratury na niewygodną Tuskowi osobę.
Atak polityczny na Manowską
Jak ustali Business Insider Polska 3 września br. w budynku Sądu Najwyższego ma się odbyć posiedzenie pełnego składu Trybunału Stanu. Zwołanie posiedzenia to efekt działań prokuratury i m.in.: pięciu sędziów TS: Kamili Ferenc, Jacka Dubois, Marka Małeckiego, Marcina Radwan-Röhrenschefa i Przemysława Rosati.
Rzecznik SN sędzia Aleksander Stępkowski zastrzegł, że trudno spekulować na temat rzeczywistych motywów złożenia wniosków o uchylenie immunitetu prezes Manowskiej. Ocenił jednak, że kontekst polityczny tych wniosków o uchylenie immunitetu jest dla niego „oczywisty i widoczny gołym okiem”. - Wydaje się, że tego typu sugestie są niepozbawione podstaw. (...) Pewne skojarzenia się niewątpliwie nasuwają - uważa rzecznik SN.
– Kwestia zwoływania posiedzeń Trybunału Stanu jest uregulowana w ustawie i w regulaminie TS. To są sprawy wewnętrzne i tam należy całe postępowanie przeprowadzić. To są wyjątkowo słabe zarzuty, w żaden sposób nieprzekładające się na działanie Sądu Najwyższego ani na sytuację obywateli – powiedziała prezydencka minister.
Źródło: Republika, businessinsider
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X