Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Jackowi M.
Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu Jackowi M. Został on oskarżony o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych.
Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Jackowi M. dotyczy sprawy z 11 listopada 2016 r. Podczas zgromadzenia na wrocławskim Rynku w ramach VII Marszu Patriotów, Jacek M. podczas przemówienia miał według śledczych „pod pozorem krzewienia postaw patriotycznych, publicznie nawoływać do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i narodowościowych wobec osób narodowości żydowskiego i ukraińskiej”.
Jak czytamy na stronach prokuratury, oskarżony nie przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Bosak do polityków PiS: Przedłużacie spektakl [ZOBACZ]
„TO BĘDZIE PREZENT DLA TUSKA!” Ostra reakcja sztabu Czarnka na ruch Morawieckiego!
Stanowski bez hamulców u Żurnalisty. Padły mocne słowa o mediach, Wojewódzkim i Nawrockim