Przejdź do treści
13:04 IMGW: W niedzielę i poniedziałek zmienna aura, możliwe marznące opady i silny wiatr
12:43 Papież: świat ma zawsze swoich „Herodów”, swoje mity o sukcesie i o bezwzględnej władzy
12:18 Ukraina: trudna sytuacja obrońców Pokrowska i Myrnohradu w obwodzie donieckim
12:08 Tatry: Do drugiego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe
11:24 Sondaż dla WP: 43,9 proc. Polaków uważa, że w 2025 r. pogorszyła się ich sytuacja materialna
11:08 MAEA: rozpoczęła się naprawa linii zasilającej Zaporoską Elektrownię Atomową
09:27 Podlaskie: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Holland rozczarowana polityką rządu Tuska. Nie może milczeć

Źródło: x.com/@AdamNieznaj_2

Agnieszka Holland, reżyserka filmu "Zielona granica", znana z zaangażowania w kwestie humanitarne, wyraziła ostatnio głębokie rozczarowanie polityką migracyjną rządu premiera Donalda Tuska.

W rozmowie z portalem Zawsze Pomorze podkreśliła: 

"Nie mogę nie zabierać głosu, kiedy ci, na których głosowałam, inicjują procesy okrucieństwa i rasizmu, stawiające nas na równi pochyłej. Znam sytuację na granicy wschodniej dość dobrze. I wiem, że to, co teraz politycy opowiadają, to propaganda i kłamstwo."

Holland odniosła się do decyzji rządu o czasowym zawieszeniu prawa do azylu, co spotkało się z krytyką ze strony organizacji praw człowieka oraz części społeczeństwa. Reżyserka, która wcześniej protestowała przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, wyraziła swoje obawy dotyczące kierunku, w jakim zmierza obecna polityka migracyjna Polski.

Jej stanowisko odzwierciedla rosnące napięcia między rządem a środowiskami artystycznymi i obywatelskimi, które obawiają się, że obecne działania mogą prowadzić do naruszenia praw człowieka oraz podsycania nastrojów ksenofobicznych. Holland, jako osoba zaangażowana w tematykę migracyjną, podkreśla potrzebę rzetelnej debaty publicznej oraz poszanowania wartości demokratycznych w podejściu do kwestii uchodźców i migrantów.

Jej krytyka wobec rządu Donalda Tuska wskazuje na głębokie rozczarowanie i poczucie zdrady wartości, które były fundamentem jej poparcia dla obecnej władzy. Reżyserka apeluje o refleksję nad obecną polityką oraz o podjęcie działań zgodnych z zasadami humanitaryzmu i praworządności. W wyiadzie dla portalu zawszepomorze.pl podkreśla: 

(...)kiedy istnieje podejrzenie, że tej propagandy i kłamstwa używa się po to, żeby zbudować pewną narrację, tak aby stała się politycznym złotem, nie mogę milczeć. Nie chciałabym, żeby władza na którą głosuję, uciekała się do takich metod, które mogą mieć fatalne skutki.

Źródło: Republika/Zawsze Pomorze
 

Wiadomości

Zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło do drugiego stopnia!

Dwa ośrodki władzy w Polsce. Dlaczego Tusk boi się Nawrockiego

Duda: rząd Donalda Tuska okazał słabość w polityce międzynarodowej

Trump zmienia reguły gry: stop imigracji, powrót produkcji i wojna o własność intelektualną

Dwie ofiary śmiertelne sztormu Johannes w Szwecji

Rok przełomu: Trump pokazuje sprawczość, Nawrocki łamie sondaże

SPRAWDŹ TO!

Co za arogancja! Sikorski znów atakuje prezydenta Nawrockiego

Majdzik: Polacy nie chcą przywódców reprezentujących obce interesy

PILNE: Nie żyje Brigitte Bardot. Aktorka miała 91 lat

Wystrzałowy Sylwester znów w Chełmie. Republika wraca na Lubelszczyznę

Chiny nakładają sankcje na amerykańskie firmy zbrojeniowe

Jest areszt dla podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek!

Przekroczone zostały stany ostrzegawcze na trzech wodowskazach...

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

Najnowsze

Zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło do drugiego stopnia!

Dwie ofiary śmiertelne sztormu Johannes w Szwecji

Rok przełomu: Trump pokazuje sprawczość, Nawrocki łamie sondaże

SPRAWDŹ TO!

Co za arogancja! Sikorski znów atakuje prezydenta Nawrockiego

Majdzik: Polacy nie chcą przywódców reprezentujących obce interesy

Dwa ośrodki władzy w Polsce. Dlaczego Tusk boi się Nawrockiego

Duda: rząd Donalda Tuska okazał słabość w polityce międzynarodowej

Trump zmienia reguły gry: stop imigracji, powrót produkcji i wojna o własność intelektualną