Przejdź do treści

Jarosław Kaczyński w Kielcach: Musimy przemalować województwo z zielonego na niebieskie

Źródło: facebook.com/pisorgpl

W Kielcach, odbyło się dziś potkanie wyborcze PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Na tym terenie mamy do czynienia z wielką polską tradycją - stwierdził. Prezes w swoim przemówieniu podkreślił także, że "Prawo i Sprawiedliwość stawia na rodziny".

Podczas spotkania w Świętokrzyskiem, prezes PiS mówił, że w tym regionie nie może nie wspomnieć o wicepremierze Przemysławie Gosiewskim, który zginął w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem w 2010 r.

- Nie mogę nie wspomnieć człowieka, który miał energię i siłę tak bardzo, że zdołał to województwo kiedyś, jak to się mówiło w sensie politycznym, czerwone, zmienić w niebieskie - na nasze kolory - powiedział prezes PiS.

Wśród zadań stojących przed PiS w woj. świętokrzyskim Kaczyński wymienił wygranie wyborów i pozostanie na drugą kadencję obecnego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.

Prezes PiS wśród największych sukcesów Lubawskiego wymienił zorganizowanie Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Prezes PiS podkreślił też, że Lubawski, tak jak cały PiS "stawia na rodzinę".

- Zadanie drugie, wprost jakby nawiązujące do tego, co robił kiedyś śp. Przemysław (Gosiewski), niezapomniany Przemek, otóż - on przemalował z czerwonego na niebieskie, my musimy przemalować z zielonego na niebieskie - mówił Kaczyński.

- To nie jest łatwe zadanie, bo PSL jest tutaj mocno osadzony, ale to jest zadanie wykonalne - kontynuował prezes PiS. 

Prezes PiS, w swoim przemówieniu podkreślił, że rządy PSL nie przyniosły polskiej wsi nic dobrego - ich polityka uderzała w rolników - stwierdził.

- Dobra Zmiana to przede wszystkim współpraca w samorządzie i współpraca na linii rząd-samorząd - mówił Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że "przy uczciwych rządach można dużo, dużo, dużo więcej niż przy nie uczciwych".

- Planem PiS jest to aby Polska w krótkim czasie osiągnęła poziom życia państw zachodnich. Aby Polacy mieli ten komfort życia, także w portfelach. To wymaga patriotyzmu ogólnopolskiego i lokalnego - powiedział Kaczyński.

- Pokazujemy, że można być wiarygodnym, a to jest podstawa polityki, podstawa demokracji - oznajmił.

- Jesteśmy szansą dla Polski, dla tej ziemi, tylko trzeba zwyciężyć. Tej wiary w zwycięstwo Państwu życzę. Trzeba energicznie walczyć, energicznie do końca. Po zakończeniu tego spotkania trzeba pójść do ludzi, przekonywać, mówić to, czego nie mówią niektóre media. Prawo i Sprawiedliwość zwycięży. Zwyciężymy proszę państwa – zakończył swoje przemówienie prezes PiS.

 

Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Kielce: Ziemia świętokrzyska wymaga energii i siły. #DotrzymujemySłowa pic.twitter.com/5bMu3QAJ19

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 13 października 2018

Ale biało - czerwono w Kielcach

facebook.com/pisorgpl

Wiadomości

Wysokie cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin. Trump nie ma litości

Czarnek: Tusk jest skrajnie prorosyjski i proniemiecki

Tragedia w Mannheim. Sprawca prawdopodobnie chory psychicznie

Szabla Stanisława II Augusta wystawiona na aukcję. Jest warta pół miliona euro

Umowa ws. zakończenia wojny na Ukrainie. Twarda deklaracja Trumpa

Rosjanie zakazali wjazdu japońskiemu ministrowi

Jakubiak: Zełenski znajduje się pod niemieckim wpływem, stąd kłótnia z Trumpem

Świetne zespoły w CV. Portugalski pomocnik trafia do Stali Mielec

Trump oskarża Zełenskiego, że nie chce pokoju. Ten odpowiada

To może wielu zaskoczyć! Szczęsny ujawnił plany związane z Barceloną

Przydacz o rządzie: ci nieudacznicy nie są w stanie załatwić nawet beczki z farbą

Stan zdrowia papieża. Komunikat z Watykanu brzmi bardzo poważnie

"Polska wspólnota się liczy". Prezydent na obchodach Dnia Kazimierza Pułaskiego

Froelich: występ Zełeńskiego w Białym Domu to brak szacunku wobec Trumpa

Trump ostro o Zełenskim: ten gość nie chce pokoju

Najnowsze

Wysokie cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin. Trump nie ma litości

Umowa ws. zakończenia wojny na Ukrainie. Twarda deklaracja Trumpa

Rosjanie zakazali wjazdu japońskiemu ministrowi

Jakubiak: Zełenski znajduje się pod niemieckim wpływem, stąd kłótnia z Trumpem

Świetne zespoły w CV. Portugalski pomocnik trafia do Stali Mielec

Czarnek: Tusk jest skrajnie prorosyjski i proniemiecki

Tragedia w Mannheim. Sprawca prawdopodobnie chory psychicznie

Szabla Stanisława II Augusta wystawiona na aukcję. Jest warta pół miliona euro