Jaki: Pakt migracyjny zamieni życie Polaków w koszmar! To, co opowiada Tusk to bajki

"Parlament Europejski przyjął Pakt Migracyjny. Przeforsowały go EPP (PO i PSL), SD (Lewica) i Renew (Hołownia). Tusk już odpowiada, że jest przeciwko Paktowi, ale… posłowie z jego koalicji głosowali „za”, a człowiek z ich partii był prowadzącym główny dokument paktu", czytamy na Twitterze europosła Patryka Jakiego.
"Tusk mówi dla PAP, że nie będzie jego zgody na przymusową relokację. To oznacza, że Polacy będą płacili duży podatek migracyjny. Jakby mieli mało wydatków. (Chyba, że UE ogłosi sytuację kryzysową, wtedy nie można się wykupić z migrantów). Więc Tusk opowiada bajki", pisze Jaki i przypomina dalej najważniejsze założenie paktu:
- przymusowa relokacja do wszystkich państw UE zebranych migrantów
- będzie można się wykupić „podatkiem migracyjnym” tj. 20 tys euro za nieprzyjętego migranta
- chyba, że zostanie ogłoszona „sytuacja kryzysowa”, wtedy nie będzie można się wykupić.
- są też jakoś ogólnie określone możliwości „operacyjne”, ale trzeba być naiwnym, aby wierzyć, że to coś zmienia.
"Pakt wjedzie w życie za 2 lata. To będzie katastrofa dla Europy i Polski", kończy swój dramatyczny wpis.
PE właśnie przyjął #PaktMigracyjny.
— Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) April 10, 2024
Przeforsowały go EPP (PO i PSL), SD(Lewica) i Renew(Hołownia).
👉Tusk już odpowiada, że jest przeciwko Paktowi, ale… posłowie z jego koalicji głosowali „za” a człowiek z ich partii był prowadzącym główny dokument paktu.
👉Tusk mówi dla… pic.twitter.com/oHLcztjth0
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Kuźmiuk ostrzega przed działaniami UE. Umowy handlowe z Ukrainą i Mercosurem dramatycznie pogorszą sytuację polskich rolników
Tusk wystraszył się sprzeciwu Polaków wobec nielegalnej migracji. Przekonuje, że nie będzie relokacji
Najnowsze

Ruszyła wielka manifestacja PiS w Warszawie. Mówimy: STOP nielegalnej migracji i NIE dla Mercosur

Tusk wystraszył się sprzeciwu Polaków wobec nielegalnej migracji. Przekonuje, że nie będzie relokacji

Ustawa złamana rozporządzeniem
