Przejdź do treści
14:30 Szwecja: Premier Kristersson pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa
14:23 Nigeria: Co najmniej 9 osób zginęło w wyniku wybuchu bomby na parkingu autobusowym
13:35 Polska: Prezydent podpisał nowelę w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego z 4 do 7 tys. zł
12:52 Indie: Co najmniej 34 osoby zginęły w powodziach na północnym wschodzie kraju
12:35 IMGW: burze i silny deszcz w południowej Polsce
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Jak dostroić Republikę? SPRAWDŹ! [WIDEO i INSTRUKCJA]

Źródło: Telewizja Republika

Nadajemy już w telewizji naziemnej MUX8 kanał 51. Jak znaleźć nasz kanał? Jak dostroić telewizor, by oglądać Telewizję Republika? Poniżej znajdziesz odpowiednią instrukcję!

TV Republika podpisała umowę z Emitelem, operatorem MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Kilka godzin później firma wysłała instrukcję do pracowników technicznych, by rozpocząć nadawanie. Nadawanie naziemne uruchomiono w piątek (12.07.2024 roku) ok. godz. 16.

Niedługo po uruchomieniu naziemnego sygnału, głos na antenie zabrał redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz. „Dzięki Państwu mamy MUX-8, to dzięki Państwa poparciu i wpłatom, ale także podpisom i apelom - go mamy. Jesteśmy dostępni, czyli niemożliwe stało się możliwe” - powiedział Tomasz Sakiewicz (red. naczelny „ Gazety Polskiej” i Telewizji Republika).

Jak odbierać TV Republika na MUX-8?

Według Emitela, operatora multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, zasięg MUX-8 wynosi blisko 98 proc. To jednak teoria. Ósmy multipleks jest nadawany w zakresie VHF, a nie UHF (jak MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-4 i MUX-6). Wielu odbiorców wymaga więc bardziej rozbudowanej instalacji antenowej albo jej innego ustawienia niż do odbioru innych MUX-ów.

Ustawienie anteny można zmienić samemu albo poprosić o pomoc profesjonalnych instalatorów. Choć część osób do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej używa anten pokojowych, to znacznie lepsze efekty dają zewnętrzne instalacje. Może się tak zdarzyć, że antena pokojowa postawiona w jednej części pokoju pozwala na wyszukanie ósmego multipleksu, a w drugiej już nie.

Jak sprawdzić czy TV Republika będzie działać dzięki naszej instalacji? Od kilku dni na 51. kanale (LCN) jest emitowana zapowiedź. Osoby ją odbierające, będą odbierać kanał. Nowsze odbiorniki powinny automatycznie przeprowadzić wyszukiwanie. W starszych trzeba to zrobić ręcznie. W skład MUX-8 wchodzą już: Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP i od niedawna ViDoc TV. Jeśli ktoś odbiera naziemnie te kanały, to będzie też odbierać Republikę

W linku poniżej są odpowiedzi na wszystkie pytania: <<< Strefa widza - Emitel >>>

Nadal masz problem z odtwarzaniem Republiki? Zachęcamy do odsłuchania poradnika operatora Emitel w formie WIDEO. KLIKNIJ TUTAJ <<<

 

Portal TV Republika
Źródło: Telewizja Republika

Wiadomości

Żadnej refleksji. Biejat już wie, dlaczego przegrał Trzaskowski

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Błaszczak: Tusk przegrał więcej niż Trzaskowski

Przerażająca cisza. Tusk ma wystąpić w telewizji!

Deklaracje przedterminowych wyborów

Justyna Steczkowska uderza w TVP. „Złamali mi serce”. Nowe doniesienia o kulisach sporu

NBA: Kolega Sochana z wyjątkowym wyróżnieniem! Został najlepiej blokującym zawodnikiem w lidze

Wildstein bez ogródek po wyborach: dojdzie do zmiany władzy w Polsce!

Kempa: przede wszystkim przegrał Donald Tusk. Czas na emeryturę panie Donaldzie!

CPAC Polska 2025 – Podkarpacie centrum światowej debaty

Andrzej Duda: To zwycięstwo jest bezdyskusyjne i jednoznaczne

Najnowsze

Żadnej refleksji. Biejat już wie, dlaczego przegrał Trzaskowski

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Błaszczak: Tusk przegrał więcej niż Trzaskowski

Przerażająca cisza. Tusk ma wystąpić w telewizji!

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”