Przejdź do treści
17:34 Ukraina: we wsi Zielony Dąb na Wołyniu upamiętniono Polaków, pomordowanych w 1943 r. przez nacjonalistów ukraińskich. W ich intencji biskupi rzymskokatoliccy odprawili mszę polową, w której uczestniczyli polscy i ukraińscy mieszkańcy tych terenów
16:25 Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 82. rocznicy pacyfikacji Michniowa podkreślił, że w zamyśle niemieckiego okupanta miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie
15:07 IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I i II stopnia przed wzrostem stanów wody, które obowiązywać będą na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego
14:47 Lublin: 50-latek odpowie za napaść na pielęgniarkę
14:09 Prezydent Andrzej Duda: Obława Augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni, bo nie uznali zniewolenia za wyzwolenie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Internauci komentują sesję zdjęciową ministrów Tuska z von der Leyen: „Każdy z nich chce mieć zdjęcie z faktycznym rządcą państwa polskiego”

Źródło: Twitter, Interia

Jeżeli ktoś myślał, że stanięcie na baczność polskiego premiera Donalda Tuska przed Niemką von der Leyen przekroczyło granicę żenady to internauci szybko wyprowadzili go z błędu - publikując bardzo znamienny filmik. To, co na nim widzimy jest porażające. Stopień serwilizmu i poddaństwa bijący z twarzy robiących sobie zdjęcia z von der Leyen polskich ministrów przekracza to, co starsi z nas pamiętają z okresu PRL. Gomułka, czy Gierek wykazywali większą godność osobistą w relacjach z Chruszczowem, czy Breżniewem od ekipy Tuska w relacjach z przybyłą do Polki Niemką.

Internauci nie zostawili suchej nitki na rządzie Tuska. "Mój Boże, jakie to jest żenujące i upokarzające. Jesteśmy jakimś pieprzonym batustanem. Ministrowie polskiego rządu stają do zdjęcia z panią Niemką po kolei jak dzieci z Mikołajem. Dramat!", napisał Gorgios, z którego Twittera wzięliśmy filmik z sesji dźwiękowej (ukazał się on pierwotnie na stronie Interii).

Steadfast Knight - Regnum Poloniae stwierdził wprost: "I wyobraźcie sobie, że te (...) grzecznie podbiegające do nogi mogą twardo negocjować z tą Niemką polski interes. Dlatego dopóki oni rządzą zapomnijcie o CPK... wystarczy w zupełności kładka dla idiotów".

Przemysław Tulwin🇵🇱@TulWinPrzem zapytał natomiast: "Ile kosztowała ta sesja? Rezygnacja z suwerenności na rzecz Niemiec i rezygnacja z CPK i Atomu. Drogo te fotki wyszły. Antyrozwojowy rząd i bez ambicji".

Chris Lazarski@acton53 podsumował bardzo minorowo: "Śmiejemy się z tego żenującego spektaklu ministrów pozujących do fotografii z Niemką, ale bardziej ŻENUJĄCE i straszne jest to to Polacy SAMI TEN RZĄD WYBRALI!!! I nieważne, że to postkomuna, lemingi i unijczycy. Połowa z nas takich matołów wsparła, a za chwilę nie będzie Polski".

Twitter, Interia, Portal TV Republika

Wiadomości

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Świątek rozgromiła do zera Anisimovę w finale Wimbledonu!

Miller szokuje: niech rząd rządzi bez udziału prezydenta

Ks. Krzysztof Dukielski mianowany biskupem pomocniczym diecezji radomskiej

"Diablo" Włodarczyk wziął ślub! Pokazał zdjęcia z wyjątkowej ceremonii

Tusk atakuje Hołownię! Stanowski zaorał lewicę. Odlot Jachiry. Kołodziejczak wspaniały

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?

Najnowsze

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam