Przejdź do treści
NBP Prof. Adam Glapiński, jako pierwszy Prezes NBP, osobiście dokonał inspekcji zasobów złota wchodzących w skład oficjalnych aktywów rezerwowych NBP, zdeponowanych w skarbcu Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku
21:18 Holandia: Liczba noclegów turystycznych w Amsterdamie wzrosła w 2025 r. do rekordowych 23,7 mln. To o ok. 800 tys. więcej niż rok wcześniej i powyżej miejskiego limitu 20 mln noclegów
20:10 Watykan: O pokój na świecie i za ofiary wojen modlono się w sobotę w Ogrodach Watykańskich pod przewodnictwem Leona XIV. Papież oświadczył, że pokój nie jest teorią do sprawdzenia w laboratorium ani naiwną iluzją, lecz wypływa ze sprawiedliwości i miłości
18:13 Francja: Niebezpiecznie zachowujący się mężczyzna uzbrojony w dwa noże został zastrzelony przez policjanta w Bobigny pod Paryżem. Policja została wezwana do kłótni sąsiedzkiej w Bobigny, gdzie mężczyzna jakoby zranił dwóch sąsiadów
17:55 Radom: Prawo i Sprawiedliwość popiera referendum w sprawie odwołania prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego oraz Rady Miejskiej
17:09 Wioślarze z Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny pokonali osadę Uniwersytetu Wrocławskiego w zawodach Odra River Cup. Sobotnie regaty akademickie nawiązują ideą do tradycji brytyjskiej rywalizacji pomiędzy uniwersytetami w Oksfordzie i Cambridge
16:11 French Open: W niedzielę Iga Świątek zagra z Martą Kostiuk w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. Świątek to czterokrotna triumfatorka tego turnieju
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Według stanu na koniec kwietnia 2026 r. posiadamy obecnie około 600 ton złota
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa wraz z Młodzieżowym Częstochowskim Klubem "Gazety Polskiej" zapraszają na spotkanie z byłym premierem Mateuszem Morawieckim 2 czerwca, godz. 18:00 Muzeum Monet i Medali ul. Jagiellońska 67/71, Częstochowa
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Pabianice zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim. 2 czerwca, godz. 17:30. Restauracja Kaczorowski ul. Grabowa 14/16, Pabianice
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jędrzejów zapraszają na uroczystość odsłonięcia Popiersia Hufcowego Szarych Szeregów, Szefa Referatu II Wydziału i Kontrwywiadu ZWZ/AK - Władysława Tykwińskiego „Krata” 3 czerwca ul.11 Listopada obok bloku 113 w Jędrzejowie
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Tarnobrzeg zaprasza na Mszę Świętą za Ojczyznę. 3 czerwca, godz. 18:00. Kościół pw. Chrystusa Króla al. Niepodległości 9, Tarnobrzeg

Barbara Skrzypek nie żyje. Internauci domagają się prawdy o przesłuchaniu

Źródło: X - @D_Tarczynski

Nie żyje Barbara Skrzypek, wieloletnie współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. Do jej śmierci doszło po kilkugodzinnym przesłuchiwaniu przez prok. Ewę Wrzosek ws. tzw. "dwóch wież". Sprawa ta jest mocno komentowana w mediach społecznościowych, a we wpisach przeważa oburzenie i apel o ujawnienie prawdy o przesłuchaniu.

Sprawę przesłuchania Barbary Skrzypek starał się początkowo w "humorystyczny" sposób przedstawić mecenas Jacek Dubois pisząc 12 marca na X, że "Trwają przesłuchania w sprawie <dwóch wież>. Dziś kultowa <pani Basia>. Pytanie do Roberta Górskiego czy po <Ucho prezesa> nie czas na ciąg dalszy <Ucho prokuratora>?". 


Po informacji o śmierci Barbary Skrzypek przestał już być tak "zabawny" i zaczął zapewniać, że "podawanie, że przesłuchanie przez panią prokurator Wrzosek ma coś wspólnego ze śmiercią pani Skrzypek jest niegodziwością. Uczestniczyłem w przesłuchaniu. Zachowanie pani prokurator było wzorowe. Nie pozwólmy na oszukańczą narrację."


Rzecznik warszawskiej prokuratury Piotr Skiba zapowiedział zaś, "w przypadku wiązania śmierci świadka z tym przesłuchaniem wystąpimy na drogę cywilno-prawną".

Internauci domagają się prawdy o przesłuchaniu, a także znajdują rozbieżności w wypowiedziach osób uczestniczących w nim.

Samuel Pereira zwraca uwagę, że osoby uczestniczące w przesłuchaniu przedstawiają różne wersje tego, co się na nim działo. 

Dziennikarz Tomasz Duklanowski zwraca uwagę na to, że "mecenas Giertych I Dubois przedstawiają kłamliwe i wykluczające się wersje przesłuchania śp. Barbary Skrzypek".

Prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz nie ma wątpliwości, że "Barbara Skrzypek została zaszczuta przez reżim Tuska" i podkreśla, że "to pierwsza ofiara śmiertelna reżimu 13 grudnia"

"Dubois twierdzi, że p. Skrzypek nic nie chciała powiedzieć. Giertych, że mówiła bardzo dużo. Tam jest taka panika, że w ogóle zapomnieli się koordynować" - pisze z kolej Zygfryd Czaban.

Obywatelski kandydat na prezydenta, z poparciem PiS - Karol Nawrocki zaznacza, że "w Polsce, o którą wspólnie walczymy, nikt nie może zostać zgnieciony przez potężny aparat władzy. Tak nie wygląda demokracja. Nikt nie może stać się ofiarą tylko dlatego, że tak stanowią cele postawione przez polityków w akcie zemsty."

Dyrektor programowy Telewizji Republika Michał Rachoń podkreśla, że "mimo że sama nie była politykiem, przez lata była celem ataków partii rządzącej i nie miała zbyt wielu możliwości, aby się bronić."

Również dziennikarz Marcin Dobski ocenia, że pani Barbara Skrzypek była przesłuchiwana w bardzo niekorzystnych warunkach.

"Wiedzieliście, że pozostawienie Barbary Skrzypek podczas przesłuchania samej, bez adwokata, sprawi, że będzie się bardziej denerwować i będzie w dużym stresie. Świadomie wykorzystaliście tę sytuację. Fajnie było? Trzech prawników przeciwko jednej starszej kobiecie, która nie miała prawniczego doświadczenia. Czuliście się wtedy mocni, prawda? Nie taki finał miał być. Czuchnowski już pewnie dostał przeciek z zeznaniem?" - pisze Jack Strong.

Były premier Mateusz Morawiecki również pisze o zaszczuciu.

"Zaszczuta przez obecną władzę, ciągana po prokuraturach, przesłuchiwana godzinami. Nie bójmy się tych słów - pierwsza ofiara niekończących się opresji wobec opozycji" - ocenia.

"Śmierć Barbary Skrzypek na ciebie Donaldzie Tusku i na ciebie Adamie Bodnarze. Tej Ewy Wrzosek nie liczę, bo to prymitywne narzędzie w waszych rękach. Hańba po wszystkie czasy na was i waszych pomocników" - podkreśla John Bingham.

Źródło: Republika/X

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X