Impreza jak na Krupówkach. Tłum Żydów łamie obostrzenia na lotnisku Chopina
Tłum Żydów tańczy i śpiewa na warszawskim Lotnisku Chopina. Trzymają się za ręce, nie przestrzegają dystansu, część ma nieprawidłowo założone maseczki. Nikt nie reaguje. Film wywołał burzę.
W hali terminala Lotniska im. Fryderyka Chopina na Okęciu zgromadziła się blisko setka osób żydowskiego pochodzenia. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia, czyli w dzień 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Żydzi wyraźnie nie przestrzegali obowiązującego w Polsce prawa.
„Będę pisał do władz lotniska w celu wyjaśnienia, dlaczego ci ludzie nie muszą przestrzegać restrykcji sanitarnych, które akurat na lotniskach są bardzo rygorystycznie pilnowane przez ochronę” – napisał mężczyzna, który udostępnił film. „Wyobrażacie sobie tłum Polaków ze śpiewami na ustach, na przykład kibiców, w takiej samej sytuacji w takim miejscu?! Bez masek i dystansów i tak dalej” – dodał. Także inni internauci uznali zachowanie Żydów za niewłaściwe. „Gdzie jest policja?”, „Dlaczego obsługa lotniska nie wezwała policji?”, „A gdzie kordon policji, żeby ich wylegitymować?” – pytali.
– Potwierdzam, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik lotniska Piotr Rudzki. – To jest grupa, która podróżowała przez Warszawę tranzytem. Podróżowali wielką grupą, długodystansowym lotem. Na lotnisku przebywali bardzo krótko, nie przekraczali polskiej granicy – dodał. – Apelujemy do rozsądku wszystkich pasażerów. Naganne jest to, że osoby nie przestrzegały dystansu, jednak nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić – stwierdził Rudzki.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Rada Przedsiębiorców podważa tłumaczenia Ministerstwa Cyfryzacji. "KSeF poległ"
Prezydent zwołał posiedzenie RBN. Wśród tematów sprawa Czarzastego
SPRAWDŹ TO!
Tusk zapowiedział powołanie zespołu badającego aferę Epsteina. Jaki jest tego realny cel?