Przejdź do treści
22:11 Ukraina proponuje Rosji zawieszenie ataków przy pomocy dronów i rakiet dalekiego zasięgu na infrastrukturę cywilną przez co najmniej 30 dni, z możliwością przedłużenia tego okresu - przekazał w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Niebezpiecznie na drogach! IMGW ostrzega przed gołoledzią

Źródło: ARC

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią opady deszczu, które spowodują gołoledź - poinformowała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed opadami marznącymi na terenie całego kraju, które utrzymają się do poniedziałku do godz. 16.00.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na południowym zachodzie kraju oprócz opadów śniegu stopniowo będą się pojawiać opady marznącego deszczu.

"Z południowego zachodu kraju będzie szedł front atmosferyczny i na początku na tym froncie będzie padał śnieg, a potem, stopniowo, deszcz ze śniegiem i deszcz, chwilami marznący, powodujący gołoledź" - poinformowała synoptyk Ewa Łapińska.

 

IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed opadami marznącymi na terenie całego kraju. Początkowo Instytut ostrzegał zachodnią i południową część Polski przed gołoledzią. Tam ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku od godz. 6.00. Północno-wschodnia część kraju będzie objęta alertami od godz. 5.00 lub 8.00 w zależności od terenu. IMGW prognozuje, że ostrzeżenia utrzymają się najdłużej do godz. 16.00.

Na niedzielny wieczór prognozowano pierwsze opady deszczu marznącego w rejonach podgórskich Sudetów oraz na Dolnym Śląsku.

"Od północy będą występowały na pasie od Szczecina, przez Łódź, po Rzeszów, a nad ranem od Ustki, przez Toruń, Warszawę, po Lublin" - zaznaczyła Łapińska.

 

Uwaga na wiatr

Nad morzem w nocy będzie padał deszcz, na północnym wschodzie i na Suwalszczyźnie może się pojawić śnieg. Temperatura minimalna od około minus 6 st. C na Mazurach do około minus 3 st. C w centrum kraju. Najcieplej będzie na zachodzie, do 1 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany, chwilami porywisty. Nad morzem porywy wiatru do około 50 km/h, natomiast w rejonach podgórskich Bieszczad i Karpat do około 85 km/h.

Najcieplej na zachodzie

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże, na Podlasiu, Suwalszczyźnie i Warmii wystąpią opady deszczu ze śniegiem i opady marznące, powodujące gołoledź.

"W drugiej części dnia na południowym zachodzie kraju może się przejaśnić" - powiedziała Ewa Łapińska.

 

Temperatura wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do około 6 st. C w centralnej Polsce. Najcieplej będzie na zachodzie, do około 10 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do około 60 km/h, w rejonach podgórskich do około 85 km/h.

Dodatnie temperatury

W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju temperatura dodatnia: od 1 st. C na Podlasiu, około 4 st. w centrum i na południu kraju, do 5 st. C na krańcach wschodnich. Zachmurzenie będzie duże, miejscami będą występowały opady deszczu, w rejonach podgórskich Sudetów przejściowo może się pojawić deszcz ze śniegiem. Wiatr na wschodzie będzie słaby, na południu i zachodzie umiarkowany i porywisty. Porywy wiatru wyniosą od około 70 km/h nad morzem do około 85 km/h w Bieszczadach.

Źródło: x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

„Ściśle Jawne”: PRL-owskie powiązania wiceprezesa Orlenu. W tle działania służb

ZUS przypomina o terminie złożenia wniosków o 800 plus

Szczecin: Ktoś strzelał w kierunku okien, bo na balkonie wisi baner Karola Nawrockiego

Kowalski: Będziemy bezwzględnie rozliczać Tuska, Bodnara i Giertycha

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. O godz. 21:30 zapraszamy na wydanie specjalne do Telewizji Republika

1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – konferencja w Trybunale Konstytucyjnym

Kolejne prowokacje Rosjan nad Morzem Bałtyckim

Najnowsze

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary