Przejdź do treści
09:48 Śląskie: 110 osób usłyszało dotychczas zarzuty ws. mafii śmieciowej. Spośród nich 58 zostało tymczasowo aresztowanych
08:47 Ukraina: Co najmniej siedem osób rannych po nocnych atakach rosyjskich dronów
07:48 Ukraina: Szefowie MSZ Trójkąta Lubelskiego oraz Rumunii i Mołdawii spotkają się w piątek w Czerniowcach
07:28 USA: Tysiące strażaków walczą z największym w tym roku pożarem lasów w Kalifornii
04:33 Portugalia: Stan alarmowy wz. z pożarami będzie obowiązywał do 13 sierpnia
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

I znowu sukces polskiego rządu! Agencja ratingowa Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski!

Źródło: Flickr

Widać, że rządy Beaty Szydło powodują, że Polska z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej potężniejszym państwem w Europie. Z raportu agencji ratingowej Moody`s wynika, że podwyższono szacunek PKB Polski na 2017 rok z 2,9 proc. do 3,2 proc. Wszystko dlatego, że uznano że perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce znacznie się poprawiły.

Z raportu wynika, że tak szybkiemu wzrostowi gospodarczemu w Polsce sprzyja rosnąca konsumpcja prywatna. W raporcie możemy przeczytać m.in. "Szybszy niż oczekiwano spadek bezrobocia w lutym, solidny nominalny wzrost płac rdr w sektorze przedsiębiorstw rzędu 4,3 proc. w styczniu oraz 4,0 proc. w lutym vs przeciętny wzrost o 3,8 proc. w poprzednim roku, a także solidne przyrosty wydajności od 2015 r. wskazują na wyższą konsumpcję prywatną, która jest głównym motorem wzrostu gospodarczego w Polsce. Konsumpcja prywatna odpowiada za ok. 60 proc. polskiego PKB, a wyższa konsumpcja wzmocni popyt wewnętrzny". 

Co najważniejsze, agencja ratingowa wieszczy, że w 2017 roku w Polsce nabiorą tempa wszelkiego rodzaju inwestycje z wykorzystaniem funduszy unijnych włącznie. 

Przypomnijmy, że w styczniu agencja Moody's prognozowała, iż w 2018 r. PKB Polski wzrośnie o 2,8 rdr. Teraz jest już 3,2. 

Widać, że rząd polski naprawia naszą gospodarkę!

 

money.pl

Wiadomości

Robi się tłoczno na lewicy. Senyszyn tworzy partię polityczną - "Nową Falę Profesor Senyszyn"

Robert Lewandowski po azjatyckim tournée FC Barcelony wreszcie z rodziną! Pokazał urocze zdjęcie z córkami nad morzem

Andrzej Śliwka: łączą ich osiem gwiazdek, strach przed... i stołki

Aneta Zając schudła i zachwyca figurą! Codziennie ćwiczy i zdradza sekret metamorfozy

Tak źle było w czasach pandemii. Niemiecki przemysł w zapaści

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Znowu marnotrastwo pieniędzy. Oto gdzie idą środki z KPO!

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

Albo zamknięte granice, albo gwałcone kobiety. Raport

Jakie jeszcze inwestycje Tusk uzna za dobre dla Polski?

Dziś kończy się czas dany Putinowi. Pięć scenariuszy dla Ukrainy

Niemcy boją się wyrażać swoją opinię. Druzgocący wynik badań!

Policja zataiła status imigracyjny oskarżonych o gwałt na 12-latce

Miecz świetlny Dartha Vadera do kupienia. Aukcja niebawem. Cena?

Kryminaliści w Waszyngtonie mają problem. Trump wysłał im kogoś

Najnowsze

Robi się tłoczno na lewicy. Senyszyn tworzy partię polityczną - "Nową Falę Profesor Senyszyn"

Tak źle było w czasach pandemii. Niemiecki przemysł w zapaści

Zatrzymano oficera żandarmerii który kierował gangiem handlującym heroiną!

Znowu marnotrastwo pieniędzy. Oto gdzie idą środki z KPO!

Aleksandra Fedorska w Radiu Republika

Fedorska: pakt gazowy miał drugie dno. Nie tylko o gaz chodziło

Robert Lewandowski po azjatyckim tournée FC Barcelony wreszcie z rodziną! Pokazał urocze zdjęcie z córkami nad morzem

Andrzej Śliwka

Andrzej Śliwka: łączą ich osiem gwiazdek, strach przed... i stołki

Aneta Zając schudła i zachwyca figurą! Codziennie ćwiczy i zdradza sekret metamorfozy