Przejdź do treści
Republika Poseł PiS Przemysław Czarnek będzie gościem poranka Radia Republika o godz. 7:08
22:03 Holandia: tankowce z rosyjską i irańską ropą pływają pod fałszywą karaibską banderą
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

I stało się! Prezydent podpisał ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym

Źródło: prezydent.pl

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda wczoraj podpisał ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

– Podjąłem decyzję na temat KRS i Sądu Najwyższego. Były to projekty prezydenckie. Ustawy te zostały uchwalone bez poprawek przez Sejm i Senat. Podjąłem decyzję o podpisaniu obydwu tych ustaw. Chyba nikt nie miał wątpliwości, ze to były te same ustawy, z którymi mieliśmy do czynienia w lipcu. Dziwi mnie stawianie tezy, że to te same ustawy. Są istotne różnice, w zakresie, jaki powiedziałem, że się z nimi nie zgadzam. To m.in. kompetencje ministra sprawiedliwości, jak i obsady sędziowskiej. To również kwestie administracyjne. To odmienna regulacja – mówił w czasie wczorajszej konferencji prasowej prezydent Duda. 

– To niezwykle demokratyczne rozwiązania. To pogłębienie demokratyczności. Nie jest tak, że sędziowie będą sami decydowali o swoich sprawach. Jest zasada równoważenia się władzy. To przeciwieństwo oligarchizacji państwa. Gdy jedna władza sama decyduje o sobie i nie ma na to nikt wpływu to oligarchizacja. Nikt chyba nie ma na to wątpliwości – grzmi prezydent. Głosy, które teraz słychać z wielu stron są niezrozumiałe, jeśli ktoś wie jak to działa w skali światowej, czy europejskiej. Uważam, że wprowadzamy bardzo dobre rozwiązania, że wreszcie ludzie odzyskają wiarę w polskie sądy. To niezwykle ważny element. Ważna jest odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów. Sędziowie nie są nadzwyczajną kastą, są sługami obywateli. Takiego poczucia oczekuję od sędziów. Wszyscy służymy polskiemu państwu, wszyscy służymy ludziom. To nasza podstawowa i najważniejsza rola. Ludzie muszą żyć w godnych warunkach i mieć poczucie sprawiedliwości. O taką refleksję apeluję do sędziów – dodał prezydent. 

     
rmf24.pl / telewizjarepublika.pl

Wiadomości

co czwarty turysta na Ibizie trafia w ręce pogotowia z powodu narkotyków

Służby medyczne na Ibizie nie nadążają: co czwarty pacjent to ofiara narkotyków

Nadal nie odnaleziono ofiar powodzi w Teksasie. Wciąż szukają!

Pionierska technika w UK: ośmioro dzieci poczętych z DNA trojga rodziców

Eurofile w przebraniu: Kreml propaguje nienawiść, a jego ludzie wypoczywają

Sensacyjne nagranie z pustyni Gobi: najrzadszy niedźwiedź świata uchwycony na filmie!

Nie żyje  gwiazda „Bill Cosby Show”. Aktor utonął w Kostaryce

Polska zagra z Japonią w ćwierćfinale Ligi Narodów. Półfinał z Brazylią w zasięgu?

„W Punkt”: o pożytecznych idiotach Putina, którzy zakłócali antyimigranckie demonstracje

Najdroższe turystycznie miasto w Europie jest w Holandii

Bąkiewicz o prowokacji Giertycha po wizycie w Kanale Zero

Tumanowicz w Republice: koalicja strachu będzie trwać

Ofensywne wzmocnienie Lecha! Mistrz Polski sięga po zawodnika Celticu

Minister rolnictwa pożegna się z resortem? Jest nazwisko następcy

„Będzie się działo” – mówią o zaprzysiężeniu politycy z otoczenia Nawrockiego

Bąkiewicz: Polska nie stawia oporu. Migranci będą napływać masowo

Najnowsze

co czwarty turysta na Ibizie trafia w ręce pogotowia z powodu narkotyków

Służby medyczne na Ibizie nie nadążają: co czwarty pacjent to ofiara narkotyków

Sensacyjne nagranie z pustyni Gobi: najrzadszy niedźwiedź świata uchwycony na filmie!

gwiazdor Bill Cosby Show utopił się w Kostaryce

Nie żyje  gwiazda „Bill Cosby Show”. Aktor utonął w Kostaryce

Polska zagra z Japonią w ćwierćfinale Ligi Narodów. Półfinał z Brazylią w zasięgu?

„W Punkt”: o pożytecznych idiotach Putina, którzy zakłócali antyimigranckie demonstracje

powódź w Teksasie wciąż skrywa nieznany los kilku osób

Nadal nie odnaleziono ofiar powodzi w Teksasie. Wciąż szukają!

Wielka Brytania wyznacza nowe rozwiązania genetyczne. Dziecko ma troje rodziców

Pionierska technika w UK: ośmioro dzieci poczętych z DNA trojga rodziców

na co dzień propagują nienawiść do Europy, ale ochoczo korzystają z jej uroków

Eurofile w przebraniu: Kreml propaguje nienawiść, a jego ludzie wypoczywają