Przejdź do treści
Ważne Tylko wysoka frekwencja, szczególnie na wsi, uniemożliwi fałszerstwa wyborcze!
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
14:37 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi obecnie zakrojoną na szeroką skalę operację specjalną "Pajęczyna", której celem jest niszczenie rosyjskiego lotnictwa bombowego na tyłach przeciwnika
14:13 Nigeria: 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym. Autobus, którym jechali, zjechał z mostu
14:04 Ukraina: 12 osób zginęło, ok. 60 rannych w ataku Rosji na jednostkę szkoleniową
13:29 KGP: do godz. 10 odnotowano trzy przestępstwa oraz 173 wykroczenia związane z naruszeniem ciszy wyborczej
12:47 Papież Leon XIV: błogosławione siostry katarzynki służyły mimo panującej nienawiści i terroru
12:19 Zachodniopomorskie: z powodu kontroli prowadzonych przez niemieckie służby graniczne i policję na przejściu Kołbaskowo-Pomellen, na autostradzie A6 od strony Szczecina kolejka pojazdów ma ok. 5 km
12:16 Ukraina: rosyjski pociąg wojskowy wysadzony w powietrze w obwodzie zaporoskim
11:50 Wielka Brytania: rząd przeznaczy 1,5 mld funtów na budowę sześciu fabryk broni i amunicji, które mają wzmocnić gotowość kraju bojową
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

I WSZYSTKO JASNE! "Nie będzie podwyżek cen prądu dla klientów indywidualnych, firm i samorządów"

Źródło: Telewizja Republika

Nie będzie podwyżek cen prądu ani dla klientów indywidualnych, ani dla firm, ani dla samorządów - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak mówił, w miejscach, gdzie zawarto umowy z wyższą stawką za prąd "doprowadzimy do tego, że ceny wrócą do poprzedniego wymiaru".

Sasin został zapytany w RMF FM o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział w środę w Sejmie, że nie będzie podwyżek cen prądu. W tym kontekście przypomniano doniesienia medialne, według których, w pomorskiej gminie Potęgowo w 2019 r. ceny po przetargu na energię elektryczną będą wyższe o 48 proc.

 

"Wszędzie tam, gdzie została zaproponowana wyższa cena, będą renegocjowane umowy" - odpowiedział Sasin. "Nie będzie podwyżek - tak jak powiedział pan premier bardzo wyraźnie. Nie będzie tych podwyżek ani dla indywidualnych odbiorców, ani dla firm, ani dla samorządów. Po prostu nie będzie podwyżek" - oświadczył.

 

Szef KSRM został zapytany, czy firmy, które wygrały przetargi będą się zgłaszały do samorządów i renegocjowały ceny. "Będziemy przedstawiać w najbliższych dniach jak to będzie wyglądało. Komunikat jest bardzo jasny - tak jak powiedziałem - tam, gdzie zostały złożone propozycje, albo tam, gdzie zostały już zawarte umowy, tak jak w niektórych miejscach, doprowadzimy do tego, że ceny wrócą do poprzedniego wymiaru" - powiedział.

 

W audycji przytoczono czwartkową wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który przed sejmową komisją ds. energii powiedział: "Nie gwarantuję, że cena energii elektrycznej dla przemysłu się nie zmieni". W odpowiedzi Sasin powiedział: "A ja gwarantuje".

 

Dopytywany, czy zapowiedziane przez Tchórzewskiego rekompensanty dla odbiorców indywidualnych są zaplanowane na rok czy na dłużej, odpowiedział: "Jak nie będzie podwyżki, to nie będzie rekompensat".

 

RMF FM

Wiadomości

Wybory w Korei Południowej pod znakiem USA i Chin

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Łukasz Pawłowski - Ogólnopolska Grupa Badawcza

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

Od września weryfikacja prawa do świadczenia „Dobry Start”

Czy mocarstwa próbują zapanować nad rewolucją cyfrową?

Głosowanie nie wszędzie spokojne. Są przestępstwa i naruszenia

Stany Zjednoczone dają jasny sygnał: bezpieczeństwo i rozwój są możliwe

PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godz. 12 wyniosła 24,83 proc.

GUS publikuje szacunki za maj. Ceny znowu w górę

Pospieszalski ostrzega: Bez kontroli nad migracją skończymy jak Zachód

Najnowsze

Wybory w Korei Południowej pod znakiem USA i Chin

Skandaliczny wpis Żukowskiej. Stanowski ostro o Lewicy. Bezdomny Tusk. Odlot Radka

Niepokojące sygnały: członek komisji wyborczej usunięty za próbę dokumentowania głosów na zaświadczenia

Kandydaci już po głosowaniu. Głos oddał także prezes PiS

Publikacja Onetu zniszczyła życie ks. Stryczkowi

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Łukasz Pawłowski - Ogólnopolska Grupa Badawcza

Józef Orzeł z RKW alarmuje w sprawie możliwych nieprawidłowości wyborczych