Hołd dla Zbigniewa Wodeckiego. Artysta będzie miał swoją ulicę w Krakowie
Mieszkańcy Krakowa oraz fani artysty chcą uczcić jego pamięć, nadając jednej z ulic nazwę imienia Zbigniewa Wodeckiego.
Pracownik Urzędu Miasta Krakowa w rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział, że ulica im. Zbigniewa Wodeckiego powstanie najwcześniej za dwa lata.
– Na pewno będzie jakaś inicjatywa. Oczekujemy, że miłośnicy Zbigniewa Wodeckiego albo osoby, które były z nim związane, na pewno prędzej czy później złożą taki wniosek do Rady Miasta o nadanie ulicy czy upamiętnienie w jakiś inny sposób. Miasto Kraków zamierza upamiętnić Zbigniewa Wodeckiego. Zgodnie z decyzją Rady Miasta stanie się to najwcześniej po dwuletnim muratorium, czyli dwa lata od śmierci artysty - powiedział "Super Expressowi" Jan Machowski, kierownik referatu ds. informacji medialnej.
Najnowsze
Prognoza pogody na najbliższe dwa dni. Będzie bardzo gorąco!
SPRAWDŹ TO!
Po relacji lekarza Tomasz Sakiewicz rusza do działania. „Zapewniamy ochronę i pomoc prawną”
Jak Trzaskowski zignorował patologię w Szpitalu Południowym