"Hejterskie bojówki w akacji" Asystent posła Sebastiana Kalety zaatakowany podczas zbierania podpisów
Podczas zbierania podpisów pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy doszło do ataku na asystenta posła Sebastiana Kalety.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę rano na rondzie Wiatraczna na warszawskiej Pradze Południe.
Hejterskie bojówki #SilniRazem w akcji. Dziś próbowali pobić mojego asystenta zbierającego podpisy pod kandydaturą
@AndrzejDuda2020 . Mężczyzna założył kominiarkę i kaptur, wyzywał a następnie zaatakował. Szybka reakcja przechodniów spowodowała, że uciekł z miejsca zdarzenia. – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.Hejterskie bojówki #SilniRazem w akcji. Dziś próbowali pobić mojego asystenta zbierającego podpisy pod kandydaturą @AndrzejDuda2020.
— Sebastian Kaleta (@sjkaleta) February 29, 2020
Mężczyzna założył kominiarkę i kaptur, wyzywał a następnie zaatakował. Szybka reakcja przechodniów spowodowała, że uciekł z miejsca zdarzenia.
Przebieg zdarzenia potwierdziła policja. – Dostaliśmy informację o napaści na wolontariusza, który w okolicach ronda Wiatraczna zbierał podpisy w związku z odbywająca się kampanią wyborczą – wskazał w rozmowie z portalem tvp.info nadkom. Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.
Funkcjonariusze wszczęli już czynności. – Jesteśmy w kontakcie z pokrzywdzonym, zabezpieczamy okoliczny monitoring, penetrujemy teren i będziemy ustalali tożsamość mężczyzny, który zaatakował wolontariusza – podkreślił Florczak.
Najnowsze
Czarnek: Tusk, Motyka i Domański prowadzą obraźliwą politykę wobec Polaków
HIT DNIA
Bardziej upolitycznionego RPO jeszcze nie było. TO nagranie wyjaśnia wszystko
"Układ Podlaski", czyli jak publiczne szpitale stały się finansowym eldorado dla ludzi obecnej władzy