Przejdź do treści
12:09 Ukraina: Intensywne walki na kierunku pokrowskim, Rosjanie chcą przeciąć ważne trasy logistyczne
11:05 Izrael: Rodziny zakładników Hamasu zapowiedziały strajk generalny w ich obronie
10:40 Polska: Tatry oblężone przez turystów – kolejki pod szczytami
10:09 Hiszpania: Jedna ofiara śmiertelna pożarów w Madrycie, tysiące ewakuowanych w całym kraju
09:42 Polska: Trwa akcja w kopalni Knurów – ratownicy są 200 metrów od poszukiwanego górnika
09:15 Rosja: Atak dronów na fabrykę produkującą syntetyczne kryształy do sprzętu wojskowego
09:00 Mazowieckie: Kontrterroryści zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o usiłowanie uprowadzenia
08:13 USA: Dwie osoby zginęły w eksplozji w zakładach U.S. Steel pod Pittsburghiem
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Hejka: To Platforma Obywatelska z Warszawy pilnowała reprywatyzacji!

Źródło: Telewizja Republika

- To PO z Warszawy pilnowała reprywatyzacji! Mówiłem, że urzędnicy nie sprawdzają umów. Nic nie zrobili w tym kierunku. Pan Andrzej Jakubiak dostał ode mnie do ręki zawiadomienie o przestępstwie. Warszawski oddział Platformy Obywatelski powinien zostać zdegradowany - powiedział Dla telewizji Republiki Oskar Hejka.

– Pan rzecznik wystosował list w obronie osób, które według niego są w zbyt brutalny sposób przesłuchiwane. To są te osoby, które przychodzą w obecności najlepszych prawników, to ci ludzie, którzy brali udział w przestępstwie reprywatyzacyjnym. Komisja zajmuje się tylko postępowanie administracyjnym. Pan rzecznik nie reagował kiedy wchodzono w prywatne życie osób, które przyszły się bronić i walczyć o swoje posiadłości. Jeżeli chodzi o pana rzecznika to obserwując jego kadencję. Ilość wpadek i fakt, że działa na szkodę wielu ludzi stwierdzam, że jest to najmniej wydarzony rzecznik - oświadczył.

– Myślę, że Schetyna stara się przedstawić HGW, jako kamień u szyi. Powinien uderzyć się w pierś. Pani prezydent nie robiła tego sama! To PO z Warszawy pilnowała reprywatyzacji! Mówiłem, że urzędnicy nie sprawdzają umów. Nic nie zrobili w tym kierunku. Pan Andrzej Jakubiak dostał ode mnie do ręki zawiadomienie o przestępstwie. Warszawski oddział Platformy Obywatelski powinien zostać zdegradowany. To była walka pewnych frakcji. Walczyli o gigantyczne pieniądze. Dzisiaj jest ostateczny dzień na wydanie opinii nt. posiadłości na Placu Defilad. Będziemy starać się je odzyskać. Każda wspólnota mieszkaniowa kiedy chciała ulżyć swoim wydatkom, urząd mówił nie - dodał.

– W Krakowie mamy pewne powiązania. Tam oczywiście na podstawie innych aktów te nieruchomości były nacjonalizowane, a następnie odzyskiwane. Sam sposób był bardzo podobny. Fałszowano testamenty, podstawiano lewe osoby - podkreślił Hejka.

Telewizja Republika

Wiadomości

Śmierć włoskiego biegacza podczas zawodów w Chinach

Jasny apel polityków PiS. Waldemar Buda: Oddajemy jachty, raz, dwa, trzy!

Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o usiłowanie uprowadzenia!

Lewandowski wróci do kadry? Urban zdradza szczegóły

Przemysław Czarnek o tym, co Nawrocki pokaże TVP w likwidacji

Czarnek wzywa Hołownie do odblokowania ustawy antybanderowskiej

Mobilne laboratoria będą kontrolowały wyroby alkoholowe!

Czarnek: Mamy okienko, jakiego nie miały żadne wcześniejsze pokolenia

SPRAWDŹ TO!

Z marszałka Sejmu do rządu? Polacy ocenili, co dalej z Hołownią [SONDAŻ]

Wykryto przemyt papierosów z Azji warty 19 mln zł!

Przemysław Czarnek: KPO to wielki zamach na pieniądze Polaków

Gang produkujący nielegalne anaboliki-rozbity!

Wiemy, z kim Iga Świątek zagra w 1/8 finału WTA Cincinnati

Zwolnienia grupowe w PKP Cargo. Setki osób straci pracę

Rzadsza, lecz groźniejsza – migrena u mężczyzn pod lupą badaczy

Najnowsze

Śmierć włoskiego biegacza podczas zawodów w Chinach

Przemysław Czarnek i Karol Nawrocki

Przemysław Czarnek o tym, co Nawrocki pokaże TVP w likwidacji

Przemysław Czarnek i Szymon Hołownia

Czarnek wzywa Hołownie do odblokowania ustawy antybanderowskiej

Mobilne laboratoria będą kontrolowały wyroby alkoholowe!

Karol Nawrocki i Donald Trump

Czarnek: Mamy okienko, jakiego nie miały żadne wcześniejsze pokolenia

Jasny apel polityków PiS. Waldemar Buda: Oddajemy jachty, raz, dwa, trzy!

Zatrzymano mężczyzn podejrzanych o usiłowanie uprowadzenia!

Lewandowski wróci do kadry? Urban zdradza szczegóły