Przejdź do treści
07:30 Świat: Ceny miedzi w Londynie w dół po słabych danych z Chin
07:07 IMGW: burze z silnym wiatrem do 80 km/h w północno-wschodniej Polsce
06:26 USA: Przewodniczący Izby Reprezentantów opowiedział się za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji
06:08 Krzysztof Bosak: będziemy przeciwko wotum zaufania dla rządu
02:40 USA: Mężczyźnie oskarżonemu o zamach terrorystyczny w Kolorado grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Haszczyński: Juncker utożsamia najgorsze cechy Unii Europejskiej

Źródło: Telewizja Republika

Wybór Junckera to zła wiadomość dla dobrze rozwiniętych krajów UE. On jest utożsamiany z najgorszymi czasami Unii – mówił na antenie Telewizji Republika Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”.

– Juncker kojarzy się Brytyjczykom z najgorszymi cechami Unii Europejskiej. Uważają, jest on oderwany od rzeczywistości, a twarde stąpanie po ziemi jest bardzo ważne dla Brytyjczyków – mówił. – Niemcy też nie były w 100 proc przychylne Junckerowi, to nie był dla nich dobry kandydat, kojarzy się z najgorszymi czasami Unii, o których wszyscy chcielibyśmy zapomnieć – dodał.

Publicysta podkreślił, że polska strona bardzo szybko zdecydowała się na poparcie tego kandydata, do końca nie licząc się ze skutkami takiej decyzji.

–Myśmy dosyć szybko go poparli, wychodząc z założenia, że on i tak zostanie więc nie warto rzucać kłód pod nogi – mówił. – Trochę utrudnia to sytuację z naszym kandydatem, zostało zajęte ważne miejsce, pozostaje już właściwie tylko jedno wolne stanowisko – przewodniczącego Rady Europejskiej, o które ubiega się Donald Tusk – dodał.

Haszczyński podkreślił, że premier ma szansę na to stanowisko, ponieważ źle będzie wyglądać jak wszystkie ważne pozycje zostaną przydzielone krajom starej unii.

– Upatruję szansę dla Polski, moim zdaniem jedno z czterech stanowisk przypadnie komuś spoza starej unii – stwierdził.

Analizował również kwestie unii energetycznej, która została przez przywództwo Unii zepchnięta na boczne tory, a przy tym połączona ze spawami klimatycznymi.

– Połączenie z polityką klimatyczną jest dla nas niekorzystne – stwierdził. – Wspólne zakupy gazu, czyli podstawowa sprawa, została odrzucona przez Niemcy – dodał. – Może za jakiś czas się uda, nie można z tego zrezygnować, trzeba o to walczyć – podkreślił dziennikarz.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Unia Europejska podzielona w sprawie nominacji Junckera

Telewizja Republika

Wiadomości

Słowa uznania z USA! Trump i Rubio gratulują Nawrockiemu

Na czym będzie polegał “plan B” ogłoszony przez Tuska w związku z przegranymi wyborami?

Karol Nawrocki zwyciężył. Kiedy obejmie urząd prezydenta?

TYLKO U NAS

Rekordzistka w wyborach? Siostra Małgorzata ma 105 lat

Bosak powiedział jak Konfederacja odpowie Tuskowi

Wiadomo kiedy Karol Nawrocki obejmie urząd

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Najnowsze

Słowa uznania z USA! Trump i Rubio gratulują Nawrockiemu

Bosak powiedział jak Konfederacja odpowie Tuskowi

Wiadomo kiedy Karol Nawrocki obejmie urząd

Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Europejski kraj chce znieść cła na cały import z USA!

Na czym będzie polegał “plan B” ogłoszony przez Tuska w związku z przegranymi wyborami?

Karol Nawrocki zwyciężył. Kiedy obejmie urząd prezydenta?

TYLKO U NAS

Rekordzistka w wyborach? Siostra Małgorzata ma 105 lat