HIT! 11-letnie opony... Z tira odpadły klocki hamulcowe
Z ciężarówki wydobywał się hałas świadczący o zużyciu lub uszkodzeniu klocków hamulcowych. Inspektorzy ITD postanowili ją więc skontrolować. Kiedy zatrzymali auto w Żdżarach (Wielkopolska), odpadła z niego część klocka hamulcowego.
Hałas świadczący o zużyciu lub uszkodzeniu klocków hamulcowych usłyszeli inspektorzy ITD, którzy we wtorek w Żdżarach, skontrolowali pojazd należący do litewskiego przewoźnika.
Podczas zatrzymywania auta część klocka hamulcowego, płyta nośna, wypadła na drogę.
Klocek hamulcowy wysunął się z jarzma hamulcowego na skutek rozwarstwienia oraz zużycia się materiału ściernego.
Podczas kontroli okazało się dodatkowo, że ciężarówka jechała na jedenastoletnich oponach, co mogło stanowić zagrożenie dla innych poruszających po drodze kierowców.
Polecamy Tu się Mówi. A. Klarenbach
Wiadomości
TYLKO U NAS: Polityczny atak na Artura Kosickiego – rzekome „ujawnienie tajemnicy” jako pretekst koalicji 13 grudnia
Wąsik o kontrowersjach wokół sędziego prowadzącego sprawę prezesa PiS: "Tak właśnie mają wyglądać niezależne sądy"