Przejdź do treści
11:06 Prezydent powołał Sławomira Cenckiewicza na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego
11:04 Prezydent Karol Nawrocki powołał Zbigniewa Boguckiego na szefa Kancelarii Prezydenta RP
10:32 Niemiecka policja: zatrzymano trzech podejrzanych o przygotowania do ataku na Bundestag
10:13 Świat: Tajlandia i Kambodża zgodziły się na obecność obserwatorów z ASEAN
09:11 Zbigniew Bogucki (PiS): tzw. ustawa wiatrakowa to zasadzka na prezydenta. Będzie jasny komunikat w tej sprawie
08:36 Marcin Przydacz: prezydent Nawrocki zaproponuje spotkanie Radosławowi Sikorskiemu
07:20 Korea Południowa: Prokurator wystąpił z wnioskiem o nakaz aresztowania byłej pierwszej damy
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

"Głośna muzyka, kakafonia świateł, dymy, tańce". Wrona o okolicznościach tragedii w Gdańsku

Źródło:

Gościem red. Marcina Bąka w popołudniowej rozmowie Telewizji Republika był ekspert ds. bezpieczeństwa, były oficer CBŚ Jacek Wrona. – Jeśli chodzi o zmiany przepisów, nie powinniśmy tego realizować pod wpływem takich impulsów. Mimo wszystko są one oparte na jakimś doświadczeniu – tłumaczył gość.

Podczas niedzielnego gdańskiego finału WOŚP o godz. 20.00, gdy odliczano czas do "Światełka do nieba", na scenę wtargnął mężczyzna, który kilkakrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza.

Na scenie reanimowano Adamowicza, potem przewieziono go do szpitala. Tam lekarze przez pięć godzin operowali prezydenta Gdańska. Ostatecznie Pawła Adamowicza nie udało się uratować. Jacek Wrona usiłował wytłumaczyć, że kwestia ochrony podczas takich wydarzeń często sprowadza się do "wysportowanego kolegi".

– W istocie nie ma żadnej ochrony – wskazał były oficer CBŚ.

– Jeśli chodzi o zmiany przepisów, nie powinniśmy tego realizować pod wpływem takich impulsów. Mimo wszystko są one oparte na jakimś doświadczeniu. Imprezy, które miały miejsce w niedzielę, charakteryzują się wielką spontanicznością. Głośna muzyka, kakafonia świateł, dymy, tańce… – wymieniał "wyśmienite" warunki dla zabójcy.

Podobnie skomentował wczorajsze warunki na scenie Dariuz Loranty. – Zauważalny był chaos organizacyjny. Nie było odpowiedniego zabezpieczenia całej imprezy. Gdyby impreza była zorganizowana tak, jak stanowi ustawa o imprezach masowych to z całą pewnością byłoby bezpiecznie – mówił na antenie Telewizji Republika Dariusz Loranty, tuż przed wystąpieniem Jacka Wrony. 

 

 

 

 

Telewizja Republika

Wiadomości

Prezydent Nawrocki powołał swoją ekipę. To z nimi będzie teraz współpracował! [LISTA]

Papuga pomogła rozbić gang handlujący kokainą

Brudziński: Tusk jest wilkiem, ale z połamanymi kłami, próbujący kąsać,tylko jego kły są spróchniałe

HIT DNIA

Znów byliśmy liderami! Republika z ogromną przewagą nad konkurentami [DANE]

Tour de Pologne: Lapeira jedzie mimo dwóch pękniętych żeber

Wildstein: zmiana politycznej dynamiki w Polsce

Uwaga: ceny ropy na giełdzie rosną!

Rekordowa pula US Open! Zwycięzcy singla zainkasują po 5 mln dolarów

SPRAWDŹ TO!

Polacy mają dość bezprawia. Pod KRS trwa spontaniczna manifestacja [LIVE]

SPRAWDŹ TO!

Zaprzysiężenie Prezydenta Nawrockiego a Internet. Takiego zjawiska nie było od lat!

Stylizacje Marty Nawrockiej przyciągnęły uwagę podczas zaprzysiężenia prezydenta

Oficjalnie: Muller zagra w barwach Vancouver Whitecaps

HIT DNIA

Tomczyk niczym Tusk. O Prezydencie Nawrockim mówi: "poradzimy sobie"

Powrót „Rancza” coraz bliżej?! Cezary Żak przerywa milczenie. Padły mocne słowa!

Czy oszczercy przeproszą Prezydenta Nawrockiego?

Najnowsze

Prezydent Nawrocki powołał swoją ekipę. To z nimi będzie teraz współpracował! [LISTA]

Tour de Pologne: Lapeira jedzie mimo dwóch pękniętych żeber

Wildstein: zmiana politycznej dynamiki w Polsce

Uwaga: ceny ropy na giełdzie rosną!

Rekordowa pula US Open! Zwycięzcy singla zainkasują po 5 mln dolarów

Papuga pomogła rozbić gang handlujący kokainą

Brudziński: Tusk jest wilkiem, ale z połamanymi kłami, próbujący kąsać,tylko jego kły są spróchniałe

HIT DNIA

Znów byliśmy liderami! Republika z ogromną przewagą nad konkurentami [DANE]