Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili około 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
06:57 Watykan: Papież Leon XIV odwiedzi Hiszpanię - Madryt, Barcelonę i Wyspy Kanaryjskie
05:32 Finlandia: Sieć chińskich firm próbowała kupić grunty w pobliżu strategicznych obiektów wojskowych zlokalizowanych w różnych częściach Finlandii. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego transakcje zostały zablokowane
03:12 Kuba: Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel skrytykował w czwartek decyzję władz USA o nałożeniu sankcji na niego i inne kubańskie podmioty. Określił amerykański rząd jako „agresywny i spaczony”, zapowiadając przy tym opór wobec „imperialnej ofensywy”
01:24 Brazylia: 34 tysiące członków różnych Kościołów chrześcijańskich przeszło w czwartek przez centrum Sao Paulo w Marszu dla Jezusa. W ekumenicznym wydarzeniu wzięło udział kilku polityków, m.in. syn byłego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, Flavio
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie W sobotę 6 czerwca o godz. 18.00 przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się uroczystości związane z 16. rocznicą jego beatyfikacji. Jednym z wyjątkowych punktów wydarzenia będzie posadzenie drzewka tatrzańskiego przez górali
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na Jubileuszowe Spotkanie Czcicieli Męczenników z Pariacoto, 06-07 czerwca, Kalwaria Pacławska
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" Kołobrzeg, Koszalin zapraszają na spotkanie dr. Markiem Wochem 6 czerwca, godz. 16:00. Hotel Stary Koszalin, ul. Szczecińska 32
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz. 17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.

Gierej: Opozycja nie ma liderów

Źródło: Telewizja Republika

– Słabnąca liczba osób na demonstracjach KOD-u ma wiele przyczyn - stwierdził na antenie Telewizji Republika Mariusz Gierej. - Trybunał popadł już trochę w zapomnienie, a opozycja zdała sobie sprawę, że KOD jest ich konkurencją. Teraz w ich interesie leży to, by KOD przestał funkcjonować. To wszystko pokazuje też jedną rzecz - opozycja nie ma liderów - powiedział gość programu.

Gościem Macieja Wolnego w programie "Republika na Żywo" był Mariusz Gierej, redaktor naczelny portalu mpolska24.pl. Rozmowa dotyczyła planów na najbliższą przyszłość polityczną zarówno opozycji, jak i partii rządzącej. 

"Opozycja nie ma liderów"

– Donald Tusk wypłukał z opozycji wszystkich liczących się polityków, którzy mogliby go zastąpić - stwierdził Mariusz Gerej. - Myślę, że podobnie byłoby po odejściu Jarosława Kaczyńskiego z PiS-u - dodał. 

" To, że Schetyna próbuje wchłonąć KOD jest jasne"

– Nie określałbym Grzegorza Schetyny jako lidera opozycji, dlatego że w wyścigu zwycięża .Nowoczesna -  powiedział redaktor naczelny mpolska24.pl. - Schetyna nie zdał egzaminu z tzw. "liderstwa" w Platformie. Ta partia ciągle zajmuje się sobą, a układanie formacji przez Schetynę trwa bardzo długo i jest po prostu jałowe - stwierdził Gierej. 

– To, że Schetyna próbuje wchłonąć KOD i wykorzystać w ramach Platformy jest jasne - zaznaczył gość programu. - .Nowoczesna jednak już tak głośno nie mówi o byciu bardziej koderską niż sami kodziarze. Oznacza to, że być może chcą oni łączyć opozycję pod własnym sztandarem, a nie obcym - stwierdził Mariusz Gierej. 

"Na najbardziej gorącym krześle w PiS-ie siedzi Paweł Szałamacha"

– Nie wiemy jeszcze, jak głębokie będą zmiany w PiS'ie - powiedział Gierej. - Na najbardziej gorącym krześle w PiSie siedzi Paweł Szałamacha. Od dawna tlił się konflikt między nim, a Mateuszem Morawieckim z uwagi na to, ze do zrobienia skoku gospodarczego, Morawiecki potrzebuje pieniędzy. Minister finansów bardziej pilnuje stanu budżetu niż planu Morawieckiego. Zobaczymy, czyja koncepcja zwycięży - dodał redaktor. 

– Natomiast swojej posady może być pewna minister Rafalska - stwierdził Gierej. - Udało się jej wprowadzić program 500+. - Dobrym punktem rządu wydaje się też Jarosław Gowin i Antoni Macierewicz, którzy mogą być pewni swojej pozycji - dodał gość programu. 

Telewizja Republika